Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milletvekili Nihat Öztürk’e Milas’ın sorunları aktarıldı ...

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Milletvekili Nihat Öztürk’e Milas’ın sorunları aktarıldı ...
Bu içerik 877 kez okundu.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, son toplantılarında gündeme aldıkları Milas’ın çözüm bekleyen sorunlarını aktarmak üzere, dün sabah saat 09:00’da AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’le kahvaltıda buluşarak, Milas’ın acil çözüm bekleyen sorunlarını aktardı.

Dünkü AKP Milas İlçe Kongresi için Milas’a gelen Milletvekili Öztürk’e, kısıtlı zaman içinde, Milas’ın hava kirliliği konusunda şimdiye kadar yapılanları anlatan Kent Konseyi Yürütmesi, gelinen noktada, Muğla’ya kadar gelen doğalgaz’ın bir an önce Milas’a getirilmesinin en önemli çözüm noktası olacağını belirterek, bu konuda yetkililer nezdinde girişimde bulunulmasını istedi.

Milletvekili Öztürk de, Bodrum’da pek çok otel ve turistik işletme olduğunu ve bunların belki Milas’tan da fazla doğalgaza ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle Milas ve Bodrum’a doğalgaz gelebileceğini belirtip, kendisinin bu konuyu takip edeceğini vurguladı.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, ayrıca, kentin göbeğindeki Spor Salonu’nun yerine yeni spor salonu yapılmasının yanlış olduğunu, bunun mutlaka kentin merkezinden çıkarılması gerektiğini, ayrıca depreme dayanıksız ve yetersiz olan Hükümet Konağı yerine yapılacak yeni Hükümet Konağı’nın da kentin merkezinden dışarıya çıkartılması gerektiğini, böylece zaten çok daralmış olan kent merkezinin doğru dürüst bir meydana kavuşabileceğini, ayrıca bunun, zaten sıkışık olan bölge trafiğinin düzelmesine de olanak sağlayacağını belirttiler.

Ayrıca yeni hastanenin yapıldığı Milas’ın Bodrum çıkışında, şimdiden, yeni hastanenin yaratacağı ulaşım sorununu gidermek için karayolları tarafından düzenlemenin yapılarak, bu bölgede Milas-Bodrum yolu üzerinde büyük bir kavşak düzenlemesi yapılmasının, aynı zamanda bölgedeki mezarlığa ulaşım sorununu da çözebileceğini belirttiler.

Milas’ta TIR’ların yarattığı trafik yoğunluğu ve can güvenliği sorunları yanında, bunların park sorununu da aktaran Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, ayrıca Milas’ın turizmde iddialı bir kent olduğunu, ülkemizin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bu kentimizde Milas Belediyesi’nin hazırlamış olduğu pek çok meydan ve sokak iyileştirme projeleri olduğunu, ancak iki tanesi de Tarihi Kentler Birliği tarafından ödül almış olan bu projeler için Valilik nezdindeki daha önce Arasta I. Etap iyileştirme projesi için alınan fonların artık alınamadığını, bu projelere kaynak sağlanması için girişimde bulunulmasını istediler.

Ayrıca, Milas’ta Veteriner Fakültesi’nin yer sorununun çözüldüğünü, ancak Rektör Prof. Mansur Harmandar’ın söz verdiği ikinci fakülte için de destek istediler.

Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de, meydan ve sokak sağlıklılaştırma projeleri için İl Özel İdaresi döneminde olan kaynakların şimdi Büyükşehir Belediyesi’ne aktarıldığını bildiğini belirterek, konuyla ilgili araştırma yapacağını belirtti.

Öztürk, ayrıca, TBMM’ndeki çalınan kültürel varlıklarımızla ilgili komisyonda da üç aydır görev aldığını, Muğla yöremizden kaybolmuş pek çok değerimizin olduğunu bu çalışmalar sırasında öğrendiğini belirtti ve Yürütme Kurulu üyelerinin hatırlatması üzerine, Hekatomnos Mezar Anıtı’ndan çalınan eserleri de araştıracağını ve bilgi vereceğini belirtti.

AKP ilçe kongresi nedeniyle zaman az olduğu için, daha sonra daha ayrıntılı görüşmek üzere toplantı sonlandırılırken, Milletvekili Öztürk, özellikle Hükümet Konağı ve Spor Salonu’nun başka yere yapılması konularıyla, doğalgaz konusunda araştırma yapacağını belirtirken, yeni hastane için gereken kavşak konusunun mutlaka yetkililerce değerlendirilmiş olacağını, bu konuda da bilgi vereceğini belirterek, verimli görüşme için teşekkür etti.

Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük ve Yürütme Kurulu üyeleri de, yoğunluğuna karşın kendilerine zaman ayırdığı için Milletvekili Nihat Öztürk’e teşekkür ettiler ve Milas’ın kaynak bekleyen ödüllü projeleri ile ilgili kendisine bir dosya hazırlayarak ulaştıracaklarını belirttiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X