Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Seyyar Satıcılara sıkı denetim …

Adem KANKAYNAR -

Seyyar Satıcılara sıkı denetim …
Bu içerik 460 kez okundu.

Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası’nın talebi üzerine, ilçemizdeki birçok kurum temsilcilerinden oluşan bir komisyon, ilçemize bağlı mahallelerden başlamak üzere seyyar satılara yönelik denetimlere başladı.

Oda yönetiminin talebi doğrultusunda, Milas Kaymakamlığı’nın oluru ile kurulan, Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Oğuz İnceoğlu başkanlığındaki komisyon; İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Bakkallar Odası’nın birer temsilcisi ve Zabıta görevlisinden oluşuyor.

Kaçak seyyar satıcılara karşı kurulan komisyon, ilçemize bağlı mahallelerden başlayarak sürdürdüğü denetimlerde; satılan ürünlerin faturası, ambalajlı olup olmadığı, üretim ve son kullanma tarihleri, hijyenik koşullarda satılıp satılmadığı gibi birçok konuyu kontrol ediyor.

Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, denetimlerin aralıksız olarak yapılacağını belirterek; “Amaç bir yandan halkımızın sağlığını tehdit edecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak, bir yandan kayıt dışı ticaretin önüne geçerek vergi kaybını engellemek, bir yandan da küçük esnafımızı korumaktır. Bu nedenle bu çalışmanın üzerinde titizlikle duruyoruz ve önümüzdeki günlerde ilçe merkezimizde de bu çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X