Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bağdamları’nın içme suyu altyapısı yenileniyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bağdamları’nın içme suyu altyapısı yenileniyor
Bu içerik 421 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, ilimiz genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilçemize bağlı Bağdamları Mahallesi’nin içme suyu altyapısını da tamamen yeniliyor.

Bağdamları Mahallesi’nde 4 personel, 2 kepçe ve 1 kamyon ile birlikte yaklaşık 3 haftadır sürdürülen çalışmalar sonucunda MUSKİ tarafından mahallenin kireçlenmeden dolayı tıkanan hatları yenileniyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün il genelindeki çalışmalarını taktirle karşıladıklarını belirten Bağdamları Mahalle Muhtarı Dursun Gün, “Başkan Gürün, yoğun programından zaman buldukça Milas’taki ve diğer ilçelerdeki muhtarlarla toplantılar yapıyor. Yıllık programlar çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanımız koordineli çalıştıklarından dolayı hizmetlerde hiçbir aksama olmuyor. Mahallemize 1997 yılında içme suyu şebekesi yapılmıştı. İçme suyu şebekesinin kullanım ömrünü doldurduğu için mahallenin içme suyu şebekesinin yeniden yatırıma alınıp yenilenmesi gündeme geldi. Çalışmalar sonucunda da içme suyu yenileme çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ise mahallemizin 20 yıllık içme suyu hatları yenilenmiş olacak. Çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesindeki MUSKİ Genel Müdürlüğüne ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’e teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Bağdamları Mahallesi’ndeki içme suyu hatlarının 20 yıllık hatlar olduğu için deforme olduğuna dikkat çeken MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ise, “Bu nedenle içme suyu hatları artık işlevini yerine getiremiyor, sık sık arızalar meydana geliyordu. İçme suyu hatlarının yenilenmesi ile birlikte yaşanan arızalar tamamen ortadan kalkacak ve mahalle daha sağlıklı bir içme suyuna kavuşacak. İl genelinde olduğu gibi Milas ilçemizin mahallelerinde de içme suyu çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İlçemizin mahalle ve sokaklarında eskiyen ve kullanım ömürlerini tamamlamış içme suyu hatlarının yerine, vatandaşlarımızın uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri hatları hizmete sunuyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün, Muğla genelinde olduğu gibi Milas ilçemizde de içme suyu altyapı çalışmalarına büyük önem veriyor. Biz de MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda Milas ilçemizin içme suyu altyapısını güçlendirmek ve sorunsuz hale getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X