Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Gençlik Kolları Başkanlığına Göksel Billur seçildi

Adem KANKAYNAR -

Gençlik Kolları Başkanlığına Göksel Billur seçildi
Bu içerik 557 kez okundu.

CHP Milas İlçe Gençlik Kolları olağan genel kurul toplantısı, 10 Aralık Pazar günü saat 14’te, Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonunda gerçekleştirildi. Genel kurulda oyların tamamını alan Göksel Billur, CHP Milas İlçe Gençlik Kollarının yeni başkanı oldu.

Hüseyin Çöllüoğlu başkanlığında Divan kurulunun seçilmesiyle başlayan kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla devam etti.

“Gençlerimizle onur ve gurur duyuyoruz”

Ardından, Akansu Özgül başkanlığındaki Gençlik Kolları Faaliyet Raporu Süleyman Demirtaş tarafından okundu. Bu arada söz alan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan; “Gençlik Kollarıyla hep birlikte arkadaş olmaya çalıştık. Görev sürelerinde nasıl çalışacakları konusunda ana kademe, Kadın ve Gençlik Kolları olarak epeyce mesafe katedildi. İlçemizdeki örgütlenmede deneyim kazandık. Yaptığımız çalışmaların karşılığını seçimlerde başarılı sonuçlarla almamız, çekilen bütün eziyetleri unutturuyor. Burada herkesin konuşmasını ve kendini ifade etmesini sağlayacağız. Bu ülkenin, emanetçileri olarak, Atatürkçü gençlere ihtiyacı var. Zamanını bu parti için harcayan gençlerimizle onur ve gurur duyuyoruz. Çalışmalarımızda sosyal medyadan, bilgi açısından daha fazla yararlanmamız gerekiyor. Milas ilçe örgütü olarak bu toplantıları daha çok yaptığımızda, daha başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

“Hepinize başarılar diliyorum”

İlçe Başkanı Özcan’dan sonra kürsüyse davet edilen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, katılımlarından dolayı tüm gençlere teşekkür ederek, “Gençlik Kollarından gelmiş birisi olarak, gençleri ne kadar çok önemsediğimi bilirsiniz. Partinin, gençlik yapılanmalarında sorumluluk üstlenen bir neferiyim. Ve buralarda yetişen arkadaşlarımın, işin mutfağından gelen, örgüt bilincini alarak, parti görev tanımlarını yaşayarak görüyoruz. Bu ocaktan yetişmiş olanları ileride karar aşamasında görmek bizim gururumuzdur. Hem çalışan kadınlar, hem de gençler açısından ben çok şanslıyım. Hepinize başarılar diliyorum. Faaliyet raporuna katkı vermek için ilave etmek istiyorum. Üniversite, sanayi ve köyde çalışan ve işsiz gençlerle bir araya geldiğimizi görmek gerekiyor. Herkes görevini biliyor ve karıncalar gibi çalışıyor. Bu konudaki başarınızı inkâr edemeyiz. Bu gün ülkemizdeki tek örgüt Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Atatürk gençliği olarak fiili çalışmamızı arttırmamız gerekiyor. Çok okumamız, kendimizi yetiştirmemiz ve geliştirmemiz açısından başarılı olmamız gerekiyor. Bu ülke başarılı olacaksa, yaşadığı önemli açmazlardan kurtulacaksa, gençlerle kurtulacaktır. Bu nedenle Atatürk’ün Bursa nutkunu çok iyi okuyun. Birbirinizle uğraşmayın, birbirinize saygılı olun” diye konuştu.

“Gençler teşekkürü hak ediyor

Başkan Tokat’tan sonra kürsüye gelen CHP Muğla eski milletvekili ve Milas eski Belediye Başkanı Fevzi Topuz, kendisinin de gençlik kollarında görev yaptığını belirterek, “En alt kademelerden başlayıp, en üst kademelere kadar görev yaptık. Parti okulunda, partinin tozunu yutan kişi partisinin başarılı olması için her çabayı gösteren kişidir. Gençlik kollarında kazandığı deneyim onların yapmış olduğu çalışmalarına yansıyacak, toplumu yönetecek pozisyonlarda yer almalarını sağlayacaktır. Ben gençlik kollarını tebrik ederken, Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıktıkları için onlara teşekkür ediyorum. Bizim gençlerimiz işsiz kalabilir, fakat buna rağmen Atatürk ilkelerini savunabiliyorsa o gençler teşekkürü hak ediyor” dedi.

Gençler konuştu …

Fevzi Topuz konuşmasını tamamladıktan sonra Divan Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu konuşma sırasının gençlerde olduğunu ifade ederek, gençlik kollarından Hilmi Cem Tunca’ya söz hakkı verdi. Tunca, konuşmasında, “Bu partide genç emekçi arkadaşlarımız var. Biz her zaman birbirimize sahip çıkıyoruz. Onlara teşekkür ediyorum. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Bu nedenle AKP’nin baskılarına aldırmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra mikrofona gelen Bekir Perçin, “Sayın divan, sayın parti büyüklerim, öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Yeni bir döneme girerken, kolay olmayan ve zorlu bir sürece giriyoruz. Önümüzde 2019 gibi bir yıl var, hatta öncesinde de belki erken seçim var... Yani artık eskisinden daha fazla mücadeleye sarılma ve hatta gerekirse militanca mücadele etme zamanı. Militanca dediysem yakıp yıkma anlamında demiyorum tabii, etkinlikler eylemler, yani kısacası kamuoyu oluşturma, insanları aydınlatma bilinçlendirme gibi. Bu da militanca bir harekettir bence. Çok güçlü bir örgütümüz var, bunun bilincindeyiz gerçekten, bugün 529 genç üyemiz, fakat 20 tane genç parti emekçisi arkadaşlarımız var... Yani aradaki 509 kişi ara ara uğruyorlar bu partiye... Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, yıllardan beridir şu 20 insan 20 parti emekçisi arkadaşımız bugün sadece 509 kişinin değil 5000 insanın harcaması gereken enerjiyi harcadılar. Ailelerinden işlerinden sosyal yaşantılarından her şeylerinden fedakârlık etti bu insanlar. Ben gerçekten bu parti için emek harcayan tüm arkadaşlarımı kutluyorum, hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum... Diğer ilçelere gittiğim zaman ‘ya Bekir şu Milas örgütü nasıl bir yer ya’ diyorlar, nasıl bu kadar örgütlü hareket edebiliyorsunuz nasıl ortaklaşabiliyorsunuz diyorlar. Ben de diyorum ki, yoldaşlık ruhu bunu gerektiriyor. Bizler öyle bir siyasi ahlakla yetiştirildik ki, bir kere belediye başkanımız bu partinin tabanından geliyor, gençlik kollarından geliyor. İlçe Başkanımız, aynı şekilde sürekli kadın kollarımızla gençlik kollarımızla istişare içinde ortak kararlar alıyorlar. O yüzden diyorum herkes bizi parmağıyla gösteriyor. Evet, süreç zorlu dedik, süreç sancılı ama unutmasınlar ne AKP ne de onun işbirlikçileri, biz varız biz CHP, halk partili gençler var. Bu önümüzdeki süreçte de Mustafa Kemal’in yaktığı devrim ateşiyle, 68 ruhuyla, Denizlerden aldığımız mirasla, hatta yeri gelmişken söyleyeyim, Siyonist İsrail’e karşı tanklara silahlara karşı sapanıyla taşıyla yıllardan beridir çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden mücadele eden Filistinliler örneği var. Gezi var, Ali İsmail var, Berkin Elvan var bu uğurda özgürlük mücadelesi veren … Ankara garının önünde katledilen, bu uğurda ölen onlarca Malatyalı genç Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarımız var... O yüzden bizim onlara borcumuz var, mücadele borcumuz. Sözlerimi bitirirken, geçen dönem birlikte mücadele ettiğimiz Akansu Özgül başkanıma ve yönetim kuruluna teşekkür ederim ve şimdi yeni dönemde teslim aldığı bayrağı en üste taşımak için tüm emeğiyle mücadele edeceğinden hiç şüphe duymadığım kardeşim, dostum Göksel Billur ve ekibine başarılar dilerim. Kazanan gençlik olacak, kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak...”

Volkan Çağırkan ise, “Ne kadar büyük bir aile olduğumuzu kongrelerimizde gösteriyoruz. Bizim, gençler olarak öğrendiğimiz, büyüklerimizden aldığımız saygıyla verilen görevi yerine getirdik. Atatürk’ün kurduğu bu partiye her zaman sahip çıkacağız” dedi.

“Kadınlar olarak her zaman gençlerimizin yanında olacağız”

Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz ise, “Bizler örgüt olarak çalışmalarımızı yürütürken, kadınlar olarak her zaman gençlerimizin yanında olacağız. Çünkü onlar bizim geleceğimiz olacaklar. Biz de her zaman onlarla birlikte olacağımıza söz veriyoruz” dedi.

“İl Gençlik Kolları Başkan Adayımız Bekir Perçin’dir”

İrfan Üner’in, “2007’den bugüne kadar zaman zaman görev aldım. Genel merkezimizin bize gönderdiği talimatları yerine getirdim. Çünkü ben bu partiyi ailem gibi görüyorum. Ve bu yüzden büyüklerimize hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bu arada İl Gençlik Kolları Başkan adayımızı da şimdiden açıklamaktan gurur duyuyorum. Bizim adayımız, değerli arkadaşımız Bekir Perçin’dir” derken, salonda bulunan İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar’ın da başıyla bunu onaylaması, şimdiden il başkanlığı konusunda bir uzlaşma sağlandığının işareti oldu.

“Milas’ı uçuracağına inanıyorum”

İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar da yaptığı konuşmada, Ben Milas’ta kendimi evimde gibi hissediyorum. Milas Gençlik Kolları hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Her zaman uyumlu çalışıyorlar. Bu arada İlçe Başkanımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni Başkan Göksel Billur çok faydalı olacaktır. Her toplantıya kırkayağıyla gelmiştir. Bu nedenle Milas’ı uçuracağına inanıyorum” dedi ve kürsüye gelen CHP Milas İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Göksel Billur şunları söyledi:

Sayın Divan İlçe Başkanım, Sayın Belediye Başkanım, kadın kolları başkanım,il Gençlik Kolları Başkanım Değerli Cumhuriyet Halk Partililer; sevgili yol arkadaşlarım Hepiniz Milas İlçe Gençlik Kolları kongremize hoş geldiniz…

“Ülkemizi aydınlatacağız”

Çıktığımız bu onurlu yolda beni ve ekibimi yalnız bırakmadığınız için hepinize saygılarımı sunarım.

Almış olduğumuz görevin sorumluluğunun farkındayız. Süreç zorlu ve çetin, bunu biliyoruz. Ülkemiz önemli bir dönemece doğru yol almaktadır. Önümüzde 2019 gibi çetrefilli Cumhurbaşkanlığı, yerel ve genel seçim süreci var. Bizler gençlik kolları olarak, yani bu partinin öz gücü olarak ev ev, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak emeğimizi ortaya koyduk ve sonuna kadar da emeğimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Buradan da belirtmek isterim ki geçmiş dönemde çalıştığımız yoldaşlarımızla ciddi bir emek mücadelesi verdik ve bu süreçte de kaldığımız yerden, meşalenin ateşini körükleyerek yola devam edeceğiz.

Şimdi sizlere biraz kendimden bahsetmek isterim. Birçoğunuz beni tanıyorsunuz, fakat aramıza yeni katılan arkadaşlar için kendimi tanıtmak isterim. 1990 Milas doğumluyum, evli ve bir çocuk babasıyım, Milas’ta esnaf bir ailenin 4 çocuğunun en küçüğüyüm. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında İtfaiye Eri olarak görev yapmaktayım. 2009 yılı başlangıcı ile Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak bu çatının altında her türlü mücadelede yan yana olmak anlayışıyla yola çıktım ve 2016 yılında İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevine seçildim. Birlikte geçirdiğimiz zorlu süreçte bizler, partimizin özgücüne daha da inanarak büyüdük ve biliyorum ki bu gücümüz daha da artarak devam edecek.

Geçtiğimiz dönemde emek veren yoldaşlarımızla yaptığımız projeler oldu, belki hepsinde başarılı olamadık, belki eksiklerimiz ve yanlışlarımız da oldu fakat çoğu kez daha iyisini yapmak adına ayağa kalktık ve mücadelemizi sonuna kadar sürdürdük.

Önümüzdeki dönemde de yeni projelerimizle ve geride bıraktığımız yarım kalan projelerimizi tek tek gerçekleştirmek adına yola çıkıyoruz.

Projelerimizden biraz bahsedecek olursam; 1-Parti içi eğitimleri sıklaştırmak, 2-Eski belde teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızla daha sık görüşerek ve onlarla beraber fikir birlikteliğine vararak yeni projeler geliştirmek, 3-Sosyal aktivitelere daha fazla önem vererek apolitik ve partimize şimdiye kadar gelmemiş gençleri katarak birlikteliği sağlayarak onları partimize kazandırmak, 4-Üniversite içerisinde de örgütlenerek gençlik örgütümüzü daha da güçlendirmek, 5-Geniş katılımlı İlçe Gençlik Kolları toplantısı düzenlemek.

Dediğim gibi, bunlar projelerimizin sadece bazıları ve inanıyorum ki birlikteliğimiz güçlendikçe fikirler artacak ve daha iyi işler başaracağız.

Tabii bunun yanında ana kademe ve kadın kollarıyla da istişare içinde bulunarak ilçemizin tümüne nüfuz edecek şekilde de projeler gerçekleştireceğimize inanıyorum…

Bizler 68 kuşağının mücadelesini bugün yeniden ortaya koyacak gençleriz. Onların verdiği bu onurlu mücadeleye ve ödedikleri bedellere sahip çıkacak ve onların devrim ateşiyle 2019’da aydınlığa ulaşacağız. Bizim neslimize apolitik diyorlar, bizlerden geleceği aydınlatacak bir mücadele beklemiyorlar, ama biz bunun böyle olmadığını ‘Gezi Direnişi’nde gösterdik. Ali İsmail’i Berkin’i bu uğurda şehit verdik. Bugün burada olan herkes Gezi’yi yaşadı ve unutmadı, unutmayacak…

İktidar her zamankinden daha sert geliyor üzerimize. Bizim örgütlenme alanlarımızı yok ediyor. OHAL diyerek bizi ihraçlarla, açığa almalarla, fişlemelerle, gözaltına almalarla, tutuklamalarla korkutma politikası üretiyorlar. Faşizmi doruklarda yaşatıyor ve ‘korku imparatorluğu’ kuruyorlar. Bizleri biat kültürüne alıştırarak “padişahım çok yaşa” dememizi istiyorlar. Ancak biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak korkmuyoruz, yılmıyoruz, sinmiyoruz. Bizler Mustafa Kemal’in çocuklarıyız, bizler Denizlerin yoldaşıyız, bizler Gezi Şehitlerinin annelerinin umuduyuz. 16 Nisan’da yapılan gayrimeşru referandumdan sonra karanlığa gömülen ülkemizi aydınlatacağız.

Bu nedenlerle bugün burada olan tüm üyelerimiz, partiyi ve mücadeleyi sahiplenmelidir. Geleceği aydınlatma yolumuzda herkes elini taşın altına koymalıdır. Biz elimizden gelen özveriyi göstereceğiz, sizlerden de aynı özveriyi bekleyeceğiz. Bu gelecek hepimizin, bu ülke hepimizin, bu parti hepimizin…

Bu bağlamda büyüklerimizden aldığımız siyasi ahlak ve en önemlisi de Mustafa Kemal’in çizdiği bu aydınlık yolda arkadaşlarımla birlikte mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimize söz veriyoruz…

İnanıyorum ki daha güzel ve umut dolu günler bizleri bekliyor…

Bu yolda beni yalnız bırakmayan İlçe Başkanım ve yönetim kuruluna, Kadın Kollarımıza ve her daim gençlerin yanında yer alan, örgütün içinden gelen ağabeyimiz sayın Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a çok teşekkür ederiz. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.”

Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri

Billur konuşmasını bitirdikten sonra yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarını sahneye davet ederek, tek tek tanıttı. Yönetim Kurulunun tanıtımından sonra seçimlere geçildi.

Yapılan seçimlere herkesin ortak kararıyla tek aday olarak önerilen Göksel Billur, kullanılan oyların tamamını alarak CHP’nin yeni Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilirken, Yönetim Kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

Sabahattin Alır, Ali Aytak, Hasan Çalışkan, İzzetcan Çoban, Tülay Altıok Demirtaş, Derya Tuğba Karadeniz, Sergen Kökçü, Ali Mil, Bahadır Oluk, Nevin Taflan Ören, Cem Pırnaz, Cenk Şimşek, Hilmi Can Tunca, İrfan Üner ve Hatice Yaşoğlu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X