Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Karatenin başarılı isimleri ‘Spor Saati’ndeydi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Karatenin başarılı isimleri ‘Spor Saati’ndeydi
Bu içerik 448 kez okundu.

Milas Radyo Gözlem’de her hafta Çarşamba günleri yayınlanan Spor Saati programına 13 Aralık Çarşamba günü Avrupa Karate Şampiyonasında Yıldızlar Grubunda İkincilik elde eden başarılı Milaslı Sporcu Bedirhan Dinç ve Milas Tavaslı Karate Do Akademi Spor Okulu Sahibi ve Karate Antrenörü Mehmet Tavaslı konuk oldular.

Kasım ayı içinde Çekya’da yapılan Karate Avrupa ve Dünya Şampiyonasında ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil eden sporculardan biri olan Bedirhan Dinç, Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Bölümü birinci sınıf öğrencisi olduğunu belirterek, katıldığı ilk yurt dışı turnuvasında elde ettiği Avrupa İkinciliği nedeniyle çok mutlu olduğunu vurguladı ve kazanılan başarıda emeği ve desteği olan herkese teşekkür etti.

Çekya’da yapılan final karşılaşmasında bir başka Türk sporcusu ile final maçı yaptığını söyleyen Bedirhan Dinç, “Ben finalde kaybettim ama kazanan Türkiye oldu. Bu nedenle şampiyon olmuş gibi sevindim” diyerek duygularını dile getirdi.

Gazetemiz Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Spor Saati programının diğer bir konuğu olan Milas Tavaslı Karate Do Akademi Spor Okulu Karate Antrenörü Mehmet Tavaslı da, Kasım ayı içinde Çekya’da yapılan Avrupa ve Dünya Karate Şampiyonası’ndaki atmosferi anlatarak, “Bu tür turnuvalarda ülkemizin ilimizin ve ilçemizin adını duyurduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Milas’ın “Gönüllü Kültür ve Spor Elçileri” olduklarını vurgulayan Mehmet Tavaslı, gittikleri her yurt dışı spor turnuvasında yanlarında mutlaka ilçemizi ve ilimizi tanıtan broşürleri de götürerek oradaki diğer ülke sporcuları ve antrenörleri ve müsabakaları izlemeyen gelen seyircilere götürdükleri broşürleri dağıttıklarını belirtti.

Tavaslı, Çekya’da Avrupa İkinciliğini elde eden Bedirhan Dinç ile birlikte gittikleri Milaslı sporculardan Eylem Metin’in Kumite dalında takım şampiyonluğunu, Halil İbrahim Tuzcu’nun Senyörler’de Avrupa İkinciliğini ve Ecegül İğde’nin de Avrupa Dördüncülüğünü elde ederek hem ilçemiz Milas’ı hem de ülkemizi onurlandırdığını söyledi.

13 Aralık Çarşamba günü Radyo Gözlem Spor Saati’ne konuk olan Milas Karate sporunun başarılı isimleri Antrenör Mehmet Tavaslı ve Karate Sporcusu Bedirhan Dinç, Milas’ta Karate sporunu tanıtmak, sevdirmek ve bu spora yeni sporcular kazandırmak için çalıştıklarını vurgulayarak Milas’ın spordaki en temel eksikliğinin “spor tesislerinin yetersizliği” olduğunu belirterek, yerel yöneticilerden, spor tesislerinin çoğaltılması konusunda destek istediklerini belirttiler.

Karate sporundaki hedefinin Milli Takım sporcusu olarak ülkesine altın madalya kazandırmak olduğunu vurgulayan genç sporcu Bedirhan Dinç ve Karate Antrenörü Mehmet Tavaslı, Radyo Gözlem’e ve Spor Saati’ne Milas’ta sporun ve sporcunun sesi oldukları için teşekkür edip en kısa zamanda yetkililerin de destekleriyle Milas’ta bir Karate Şampiyonası düzenlemek istediklerini de sözlerine ekleyerek Spor Saati dinleyicilerine veda ettiler ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X