Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Mevlüt Kiriş yeniden başkan…

Adem KANKAYNAR

Mevlüt Kiriş yeniden başkan…
Bu içerik 1487 kez okundu.

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği, olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek adaylı kongrede mevcut başkan Mevlüt Kiriş, yeniden başkanlığa seçildi.

 

Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde gerçekleşen kongreye; CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Belediye meclis üyeleri, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan ve denek üyeleri katıldı.

Derneğin kurucu başkanı Mehmet Kara’nın divan başkanlığını yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Derneğin faaliyet ve gelir-gider raporları okunarak oybirliği ile ibra edilirken; derneğin kurucu başkanı Mehmet Kara’nın ‘onursal başkan’, dernek olağan genel kurullarının ise bundan böyle Kasım-Aralık ayları yerine Ekim ayında yapılması için tüzük değişikliği teklifi oybirliği ile kabul edildi.

 

“Amacımız Yörükler arasındaki kültürel bağı geliştirmek”

 

Aynı zamanda Milas Belediyesi Meclis Üyesi olan Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, kongrede yaptığı konuşmasına, rahatsızlıkları nedeniyle kongreye katılamayan Mustafa Ali Ünlüsoy ve Ekrem Zeytincioğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı ve şöyle devam etti:

“Kuruluşumuzdan bugüne çok farklı etkinlik ve projeye imza attık. Birçoğunu da imkânlar ölçüsünde hep birlikte başardık. Yeni projelerle derneğimiz yoluna devam edecektir. Bizleri, tüm etkinliklerimizde yalnız bırakmayan, başta Milas Kaymakamımız Sayın Eren Arslan olmak üzere; Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat, Başkan Yardımcılarımız Sayın Zeynep Mat ve Faik Karagöz, oda ve derneklerimizin kıymetli yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerimizin yöneticileri, dernek üyelerimiz ve çok değerli Milas halkına sonsuz teşekkür ediyoruz.

Önceliğimiz Milas ve çevresinde yaşayan Yörükleri bir araya getirerek, kültürel bağlılıklarını sağlayıp, geçmişi geleceğe taşımak ve gelecek kuşaklara bu kültürü aktarmaktır.”

 

 

“Yörükler, Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileridir”

 

Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Arkadaşlar! Gidip Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez’ sözünü hatırlatarak; “Bu ülkenin her karış toprağında dumanı tüten yörük çadırı var. Çünkü yörükler bu devletin, bu cumhuriyetin yılmaz bekçilerdir. Bizler bu vatan için can vermeye de hazırız, dünya barışını korumaya da…” diyerek, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan’a ve derneğin onursal başkanı seçilen Mehmet Kara'ya plaket, derneğin ‘Hanım ağası’ olarak kabul edilen Belediye Meclis Üyesi İlknur Öner’e de çiçek takdim edildi.

Gündem maddesi gereği derneğin yeni yönetim kurulu seçimlerine geçilirken, tek liste olarak kongrede başkanlığa aday olan Mevlüt Kiriş yeniden başkan seçildi.

Derneğin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Mevlüt Kiriş, Hakkı Çoban, Fatma Çiftçi, Abdullah İnpınar, Neşe Yıldırım, G. Kübra Ünlüsoy GÜNGÖR ve Zafer Özkan.

Denetim Kurulu üyeliklerine ise şu isimler seçildi:

Zekai Erzurumlu, Mehmet İnpınar ve Hasan Kara.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X