Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kayınvalidesinin ölümüne dayanamadı…

Adem KANKAYNAR

Kayınvalidesinin ölümüne dayanamadı…
Bu içerik 3344 kez okundu.

İlçemize bağlı Söğütçük Mahallesi’nde son derece ilginç ve bir o kadar da üzücü bir olay yaşandı. 35 yıllık gelin Şengül Özer, kayınvalidesinin ölümüne dayanamadı ve beyin kanaması geçirdi. 2 gün hastanede yoğun bakım servisinde tedavi gören gelin Şengül Özer, kayınvalidesinin ardından vefat ederek aynı mezarlığa defnedildi.

 

Gelin-Kaynana kavgaları hepimizce bilinen ve sıkça karşılaştığımız bir olaydır. Ne yazık ki meydana gelen gelin-kaynana kavgaları kimi zaman evliliklerin son bulmasına, kimi zaman da daha kötü sonuçlara neden olmuş, yazılı ve görsel medya organlarının haberlerine taşınmıştır. Ancak ilçemize bağlı Söğütçük Mahallesi’nde bunun tam tersi bir olay yaşandı.

85 yaşındaki Halime Özer, yaşlılığın getirdiği nedenlerden dolayı 6 aydır yatalak bir şekilde yaşamını sürdürürken, 35 yıllık gelin Şengül Özer, evlendiği günden bu yana hep kayınvalidesinin yanı başında oldu. Hastalığında da kayınvalidesini bir saniye bile yalnız bırakmadı.

15 Aralık 2017 tarihinde kayınvalide Halime Özer yaşamını yitirdi. Kayınvalidesinin ölümüne üzülen gelin Şengül Özer ise, cenaze namazı kılınmak üzere kayınvalidesinin tabutu evden ayrılırken son kez tabuta sarılıp ağladı. Tam bu sırada yaşadığı üzüntü nedeniyle 56 yaşındaki Şengül Özer, beyin kanaması geçirdi. Hemen hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, 2 gün yoğun bakım servisinde hayata tutunmaya çalıştı ancak tüm çabalar, onu hayatta tutmaya yetmedi ve kayınvalidesinin ölümünün ardından o da hayatını kaybetti.

2 gün ara ile aynı acıyı yaşayan Özer ailesini akrabaları ve komşuları teselli etmekte zorlanırken, 85 yaşındaki kayınvalide Halime Özer’in defnedildiği mahalle mezarlığına, 56 yaşındaki gelin Şengül Özer de defnedildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X