Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Akyer’den gazilere veda ziyareti…

Adem KANKAYNAR -

Akyer’den gazilere veda ziyareti…
Bu içerik 1000 kez okundu.

Aralık 2014 tarihinden itibaren 3 yıl AKP Milas İlçe Başkanlığı görevini yürüten, 10 Aralık’ta yapılan kongre ile görevi Fahri Acar’a devreden Levent Akyer, 3 yıllık süreçte birlikte çalışma fırsatı bulduğu kurum-kuruluş, STK, oda ve dernek yöneticilerine yönelik veda ziyaretlerini sürdürüyor. Akyer, bu kez Milas Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

Eski ilçe başkanı halen Milas Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdüren Levent Akyer, gaziler derneğine yaptığı ziyarette, 3 yıllık süreçte çok iyi diyaloglar kurduğunu belirterek; “Buraya her gelişimde kendimi evimde gibi hissettim. Her gelişimde ecdadımızı, tarihimizi hatırladım. Çünkü bugün bizler özgürce bu topraklarda yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve siz değerli gazilerimize borçluyuz. Bu anlamda hepimizin sizlere minnet borcu var” dedi.

Belediye meclis üyesi olarak bundan sonraki süreçte de gazilerin her türlü sorunlarıyla ilgileneceğini belirten Akyer; “Sizin derdiniz, bizlerin derdidir. Seçilen yeni yönetim kurulundaki arkadaşlarımız da eminim benim gibi düşünüyorlar ve ileteceğiniz her talebi yerine getirmek için canla-başla çalışacaklardır.

Yönetim kurulu üyeleri olarak bu derneğe gelişimizde asla siyasi bir kaygı taşımadık. Çünkü bu derneği ve bu derneğin üyelerini hep siyaset üstü gördük ve kendimizi burada öyle hissettik. 3 yıllık görev süremde sizlerden gelen hiçbir talebi geri çevirmedim. Yerelde olacakları burada, farklı konuları ise milletvekillerimiz aracılığıyla Ankara’ya taşıdık. Bundan sonra da bu ilişki böyle devam edecek” diyerek, yönetim olarak kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Bu ziyaretin adı her ne kadar bir veda ziyareti olsa da yine birlikte hareket etmeye devam edeceklerini belirten Akyer, gazilerden helallik istedi.

Gerçekleşen ziyaret için teşekkür eden Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban ise, Akyer’e görevi sırasında birçok sorunu ilettiklerini ve her defasında sorunun kısa zamanda çözüme ulaştırıldığını dile getirdi. Sarban; “Özellikle Ankara ziyaretimiz sırasında ilimizin tüm milletvekilleri bizlerle yakından ilgilendiler. İktidar vekillerine ilettiğimiz sorunlar bizzat vekillerimiz tarafından takip edildi. Bunların bazıları sonuç verdi, bazıları ise çözüm için bir anlamda sırasını bekliyor.

Özellikle yerelde karşılaştığımız sorunlar Levent Başkana iletildiğinde anında çözüme kavuşturulurken, tüm gazilerimiz bu anlamda her zaman bu kentin yöneticilerine, gösterdikleri tutum nedeniyle müteşekkir olmuşlardır” dedi.

Gerçekleşen ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X