Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU KAYMAKAM ARSLAN’I ZİYARET ETTİ

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU KAYMAKAM ARSLAN’I ZİYARET ETTİ
Bu içerik 358 kez okundu.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret ederek Milas’ın çözülmesi gereken sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Yürütme Kurulu üyeleri, geçen hafta sonu Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile gerçekleştirilen kahvaltıda konuşulan konularla ilgili olarak Kaymakam Arslan’ı bilgilendirdiler. Milletvekiliyle yapılan toplantıda gündeme gelen Milas’ın hava kirliliği ve çözümü için de doğalgaz getirilmesi için çaba sarfedilmesi gerektiği konusunun yanısıra, Kapalı Spor Salonu’nun mutlaka kentin içinden çıkartılması gereği ele alındı. Ayrıca, hükümet konağının güçlendirilmesi konusunun da gündeme geldiği, güçlendirme yerine yeni bir hükümet konağının da şimdiki yerden başka bir yere yapılması konusu görüşüldü.

Kaymakam Eren Arslan da, güçlendirme sonrasındaki mevcut binanın da zaten yetersiz olan hükümet konağı sorununu çözemeyeceği, hem de güçlendirme süresince hükümet konağındaki bütün birimlere yeni yer sağlanmasının güçlüğü nedeniyle, başka bir yerde yeni bir hükümet konağı binası yapılmasının gündemde olduğunu belirterek, konuyla ilgili olarak ilgili makamlarla görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Muhtarların da Ankara ziyaretleri sırasında benzer konuyu Bakan’a aktardığını, Bakan’ın da, 2018 bütçesinde programda olmayan bu işin bir an önce yapılabilmesi için TOKİ aracılığıyla hükümet konağı yapımının gündemde olduğunu belirtti. Ancak, yıkılacak binanın yerinin ne olacağı, yeşil alan olarak kent meydanına katılması konusunda söz sahibi olmadığını belirtti.

Kent Konseyi üyelerinin sorusu üzerine de, yıkılacak hükümet konağının yerinin TOKİ’ye bırakılmayacağını, TOKİ’ye çevredeki hazine arazilerinden yer verileceğini, bunun karşılığı olarak da TOKİ tarafından yeni hükümet konağının yapılacağını belirtti.

Yeni hükümet konağı için yer arayışının devam ettiğini belirten Kaymakam Arslan, yerine yenisinin aynı yere yapılması düşünülen Kapalı Spor Salonu’nun başka yere yapılması konusunda ise spor müdürlüğü yetkilileriyle, durumun ne olup olmadığını görüşeceğini belirtti.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri de, Milas’ın meydanının çok küçük kaldığını belirterek, hiç olmazsa bu saatten sonra, bu meydanın genişlemesi için bütün yetkililer nezdinde temaslarını sürdüreceklerini belirterek, kendilerine zaman ayırdığı ve verdiği bilgiler için Kaymakam Arslan’a teşekkür ettiler.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X