Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İÇMESUYU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Adem KANKAYNAR -

İÇMESUYU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Bu içerik 810 kez okundu.

DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, yaptığı açıklamada Milas İçmesuyu Arıtma Tesisi çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Akgedik Barajından alınacak olan 21.000 m3/gün ham suyun arıtılarak Milas merkez ve Beçin mahallelerine verilerek içmesuyu ihtiyacının karşılanmasını sağlayacak olan Milas İçmesuyu Arıtma Tesisi işi kapsamında; giriş debimetre, izolosyan vana odası, havalandırma yapısı, çıkış debimetre, klor binası, filtre geri yıkama suyu tankı, manevra odası, makine bloğu, temiz su deposu, klor temas tankı, filtre geri yıkama suyu deposu yapılarının beton imalatlarının tamamlandığını belirten DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, açıklamasına şöyle devam etti:

 

“Isı merkezi, kimya binası, idare binası, belt filtre yapılarının beton imalatları ve tuğla duvar yapımı, Hava körükleri yapısı beton imalatı yüzde 50 seviyesinde, çamur yoğunlaştırma tankı beton imalatı yüzde 30, ön ozon temas tankı beton imalatı yüzde 85, durultucu, hızlı kum filtre, boru galerisi beton imalatları yüzde 80 seviyesinde tamamlandı.

Hızlı kum filtre nozul plakalar prefabrik beton dökümleri devam ediyor. Betonarme inşaatı biten yapıların temel drenaj rögar ve drenaj boruları döşenmesi binaların dolgu seviyesine kadar katran badana yapılması ve dolguların yapılması çalışması ise devam ediyor.

Proje tamamlandığında 98.505 kişiye hizmet verilecek olup, 2045 yılına kadarki yıllık 4,94 milyon m3 içme -kullanma suyu ihtiyacı karşılanmış olacaktır.”

21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta; bu projenin yapılmasında en büyük desteği veren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, DSİ Genel Müdürü Murat Acu’ya şükranlarını sunarak emeği geçen DSİ ve firma personellerine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X