Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Vadide doğa katliamı!

Adem KANKAYNAR -

Vadide doğa katliamı!
Bu içerik 915 kez okundu.

İlçemize bağlı Boğaziçi Mahallesi Artev evlerinin bulunduğu bölgedeki vadi, dökülen inşaat molozlarıyla dolduruluyor. Adeta doğanın ve çevrenin katledildiği, vadi içindeki yüzlerce canlının ölümüne yol açan bu katliama kim ya da kimlerin sebep olduğu bilinmezken, yetkililerin ses çıkarmaması da bölge sakinlerin tepkisine neden oluyor.

 

Boğaziçi Mahallesi sınırları içerisindeki Artev evlerinin bitiminde, Migros’un önünden aşağı doğru inen yolun sol tarafı, tüm vadiyi kesen bir şekilde doldurulmaktadır. Anlaşılan o ki, tüm vadinin doldurulması amaçlanıyor. Ayrıca Artev Evlerinden Boğaziçi Mahallesi’ne giden yolun sağındaki vadide yine aynı şekilde doldurulurken; doğal zemin, ağaçlar her şey toprak altında kalmaktadır. Doğa adeta tahrip edilerek yok ediliyor. Kıskaç şeklinde dolgu yapıldığından arada kalan canlılar; kaplumbağa, sürüngenler ve diğerleri toprak altında kalarak, yok olup gidiyor.

Gece-gündüz denmeden sürekli yapılan bu dolgunun acilen durdurulması için çevre sakinleri yetkililerden konuya el atmasını isterken, vadinin doldurularak ağaçların ve canlıların katledilmesine belediyenin bir an önce ‘dur’ demesini talep ediyorlar.

Çevre sakinleri, ‘doğal güzelliğinin yok edilmesine belediyenin katkı vereceğini düşünemiyoruz ancak sessiz kalmalarına da anlam veremiyoruz. Herkesin gözü önünde, gece-gündüz, yüzlerce kamyon inşaat molozlarını vadiye döküyor. Böyle bir şeyi görmemek mümkün değil. Yetkililerin sessiz kalmalarının altında art niyet aramak istemiyoruz ancak görmezlikten gelmelerini de kabullenemiyoruz” diyerek bir an önce birileri tarafından yaşatılan bu doğa katliamına dur denilmesini istiyorlar.

 

“Bölgede ‘kamyon terörü’ estiriliyor!..”

Bölgeye ulaşımı sağlayan yolda hergün yüzlerce kamyonun hareket halinde olduğunu belirten çevre sakinleri, yolun dar ve virajlı olması nedeniyle trafikte sürekli bir tehlikenin de varlığından söz ediyorlar.

Moloz yüklü kamyonların aşırı sürat yaptığını ve araçların geniş olması nedeniyle yolun büyük bir bölümünü kullandığına dikkat çeken yurttaşlar; “Kamyon sürücüleri diğer araçları görmezden geliyor. Adeta küçük araçları yok sayıyorlar. Şimdiye kadar maddi hasarlı birçok kaza meydana geldi. Henüz ölümlü bir kaza yaşanmadı ancak yaşanmayacak anlamına gelmiyor. İllaki bu yaşadıklarımızın görülmesi için birilerinin ölmesi mi gerekiyor” diye soruyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X