Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Çocuklara ‘trafik’ eğitimi…

Adem KANKAYNAR -

Çocuklara ‘trafik’ eğitimi…
Bu içerik 491 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimciler Konferadasyonu TÜSEKON arasındaki protokol çerçevesinde özellikle ilkokul öğrencilerine trafik eğitimleri verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda İlçemizdeki Karya Sürücü Kursu yetkili eğitmenleri ilçe merkezi ve birçok mahallede ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi verdi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçemizdeki sürücü kurslarıyla yapılan protokol çerçevesinde, merkez ve tüm mahallelerdeki özellikle ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik verilen eğitimlerde, çocuklara trafik bilinci aşılanmaya çalışılıyor.

Özel Karya Sürücü Kursu’nda görevli eğitmenler tarafından bu kapsamda; Gümüşlük, Özel Sınav Okulu, TEK Koleji, Dr. Mete Ersoy Anaokulu, Bafa, Pınarcık, Çukurköy, Derince, Selimiye ve Sakarkaya İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere, ‘ülkemizin kanayan yarası’ olarak adlandırılan, her yıl binlerce canın yitirildiği, bir o kadar da yaralanarak birer engelli konumuna düşen ve yaşamının geri kalanını zorluklarla geçiren yurttaşlarımızın yanı sıra ülke ekonomisine de ağır bir fatura ödeten trafik kazaları, sebep ve sonuçlarıyla uyulması gereken kuralları anlatıldı.

Trafik bilincinin, anasınıfındaki öğrencilerden başlayarak ilk ve ortaokul öğrencilerine aşılanmaya çalışıldığı eğitimlerde trafik kuralları, görsel objelerle anlatılırken; emniyet kemeri, aşırı sürat ve diğer kurallar basit bir dille aktarılıyor. Çocukların sıkılmaması için de verilen eğitimler eğlenceli bir hale dönüştürülerek anlatılırken, Karya Sürücü Kursu yetkilileri, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederek, çalışmanın daha geniş kitlelere ulaştırılmasından yana olduklarını vurguladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X