Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Asırlık çınarlara plaket…

Adem KANKAYNAR -

Asırlık çınarlara plaket…
Bu içerik 562 kez okundu.

Asırlık çınarların saadet hikâyeleri, salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Temsilcisi Hamide Karahasanoğlu, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Belediye Meclis Üyeleri ve evliliklerinde 50 yılı dolduran çiftlerin katıldığı tören, Milas Belediyesi Sosyal İşler Birimi tarafından hazırlanan projelerin tanıtım filmlerinin izlenmesiyle başladı.

 

Proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan İ. Ernur Öztekin, Milas Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile yeni bir proje hazırlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bir Ömür Saadet” projesinin tanıtım ve kutlama programına katılan herkese teşekkür etti.

 

“Belediyecilik, yol yapmak, park yapmak değildir”

 

Başlatılan proje ile ilgili konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, belediyeciliğin sadece yol yapmak, park yapmak veya kentin imar işleriyle uğraşmak olmadığına vurgu yaparak; “Belediyeciliğin aynı zamanda sosyal hayatı da düzenlemek gibi bir görevi vardır. Çünkü belediyecilik doğrudan insan odaklı hizmetlerin sunulduğu bir kuruluştur. Bu durumda önceliğimiz insan, dolayısıyla içinde bulunduğumuz, birlikte yaşadığımız toplumdur. Toplumun da temelini aile oluşturur.

Sağlıklı bireyler, sağlıklı toplumların da oluşmasını sağlar. Bu anlamda Milas Belediyesi olarak öncelikle evlenecek çiftlerimize danışmanlık, ardından hoş geldin bebek, bir yastıkta bir ömür ve son olarak evliliklerinde 50 yılı dolduran, asırlık çınarlarla ilgili bir bütün halinde proje başlattık.  İşte bugün, birlikte geçirdikleri 50 yıllık saadet hikâyelerini bizlerle paylaşan değerli büyüklerimize bir anlamda vefa ve takdir duygularımızı gösterirken, onlardan da yaşarken edindikleri deneyimleri, gençlerle paylaşmalarını istiyoruz. Onlar kimi zaman karşılaştıkları hayatın zorluklarıyla nasıl baş etmişler, o zorlukları nasıl birlikte aşmışlar bunları da öğrenmemiz, gelecek nesillere aktarmamız gerekir” diyerek, aktarılan bu saadet hikâyelerinin kaynak olarak kent arşivine kazandırılması gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından; Şengül-Cafer Mete, Nurşan-Süleyman Özer, Hatice-Esat Ayaz, Feriha-Talat Ayaz, Feriştah-Hasan Özkaya, Gülnihar-Oktay Nejdet Yaşar, Neriman-Ahmet Karagöz ve Ayşe Nevin-İhsan Küçüktaş çiftine birer plaket takdim edildi.

Etkinlik, birlikte çekilen fotoğrafla son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X