Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Tai Chi’ sporu konuşuldu

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

‘Tai Chi’ sporu konuşuldu
Bu içerik 514 kez okundu.

Gazetemiz Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem Spor Saati programının 20 Aralık Çarşamba günkü konuğu Gazeteci arkadaşımız Gülçin Erşen oldu.

İlk, orta, lise ve üniversite hayatında farklı spor dallarıyla ilgilenen Erşen, Radyo Gözlem Spor Saati dinleyicilerine Çin’de öğrendiği Tai Chi sporunun hayat felsefesini paylaşarak, Tai Chi sporu kişinin beden ve ruhunu dinlendirdiği bir meditasyon olduğunu söyledi.

Sporun her yaşta insan hayatında olması gerektiğini vurgulayan Gülçin Erşen, yerel yöneticilerden beklentisinin spor tesisleri olduğunu belirterek, “Spor her yaşta yapılabilir” dedi.

Aile büyüklerine Radyo Gözlem Spor Saati aracılığıyla seslenen Gülçin Erşen, “Spor yapan çocuklarınızın mutlaka yanında olun ve onları destekleyin” diyerek, spor ve eğitim hayatının birlikte çok daha güzel ve yararlı bir şekilde sürdüğünü dile getirdi.

Yaşadığı yer olan Güllük’te geçmiş dönemlerde çok farklı spor kategorilerinde yarışmalar düzenlendiğini de söyleyen Gazeteci Gülçin Erşen, bu tür yarışmaların devam ettirilmesinin önemi üzerinde durdu.

Çin kökenli bir spor dalı olan Tai Chi ile ilgili bilgiler de veren Erşen, “Tai Chi, yoga gibi hareketli bir meditasyon türüdür” dedi.

Nefes ve hareket kolaylığına öncelik veren bir spor dalı olan Tai Chi’nin sağlık için faydası üzerinde duran Spor Saati Konuğu Gülçin Erşen, imkan tanınır ve talep olursa Güllük veya Milas’ta Tai Chi ile ilgili eğitimler verebileceğini söyledi.

20 Aralık Çarşamba günü Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’ne konuk olan Gülçin Erşen Spor Saati’ne ve Radyo Gözlem’e Tai Chi sporunu anlatma ve tanıtma fırsatı verdikleri için teşekkür ettiğini söyledi.

Çok uzun yıllar önce Radyo ve TV Kanallarında sunuculuk yaptığını da belirten Gülçin Erşen, yıllar sonra tekrar o günlere dönmemi sağlayan Radyo Gözlem yöneticilerine hitaben, “Sizlerle birlikte olmaktan son derece memnunum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X