Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Doğu Akdeniz’in en büyük Yat Çekek Yeri Ören’de yapılacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Doğu Akdeniz’in en büyük Yat Çekek Yeri Ören’de yapılacak
Bu içerik 513 kez okundu.

 

Doğu Akdeniz’in en büyük Yat İmalat, Bakım, Onarım ve Çekek yeri Milas’ın Ören mahallesine yapılıyor.

S.S. Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Kooperatifi tarafından yapılacak yat çekek yeri için 285 bin dönümlük hazine arazisi 49 yıllığına kiralandı. Gerekli proje çizimleri 25 Eylül 2017 tarihi itibariyle kesinleşen yat çekek yerinin yapımı için T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nden onay bekleniyor.

31 dev hangarın yapılması tasarlanan proje tamamlandığında Doğu Akdeniz’in en büyük çekek yeri olacak, 1500 kişinin çalışacağı tesislerde mega yatların yapımı, bakımı ve onarımları yapılabilecek.

 

“Amacımız, Bakanlık

onayı gelir gelmez

projeyi en kısa sürede

gerçekleştirmek”

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit’in ziyareti sırasında, Bodrum Beton Ltd. ve İTS Ltd. şirketlerinin yöneticisi Remzi Ozan, proje hakkında açıklamalarda bulundu.

S.S. Yat İmalat Bakım, Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Kooperatifi’ni kurarak ilk girişimi başlattıklarını belirten Ozan, yat yapımı ve çekek yeri için Milas’ın Ören beldesindeki Sazköy mevkiinde Hazine’ye ait 285 dönümlük alanı iki yıl önce 49 yıllığına kiraladıklarını belirtti. Kiralanan alan üzerine yapılacak çizim ve tasarım projelerinin 25 Eylül 2017 tarihinde tamamlandığını ifade eden Remzi Ozan, projelerin tamamlanmasının ardından proje onayı için 19 Ekim 2017 tarihinde T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunulduğunu belirterek, “Yapılacak tesiste 31 tane büyük hangar yer alacak. Bu hangarlarda mega yatlar yapılabilecek veya mega yatların bakım ve onarımları gerçekleştirilebilecek. Bu boyutta bir tesis sadece Malta Adası’nda var. Yapacağımız tesis, Doğu Akdeniz’in en büyük mega yat yapım, bakım ve onarım tesisi ve çekek yeri olacak. Proje tamamlandığında burada mühendisiyle, yöneticisiyle, işçisiyle 1500 kişi çalışacak. Amacımız, Bakanlık onayı gelir gelmez projeyi en kısa sürede gerçekleştirmek” dedi.

 

“MİTSO olarak

elimizden gelen

desteği vermeye hazırız”

Remzi Ozan’dan proje hakkında bilgi alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, projenin Milas ve ülkemiz ekonomisi için taşıdığı öneme dikkat çekerek, “Çok önemli bir projeyi başlatmanızdan ötürü sizi kutlarım. Dilerim gerekli onaylar gelir ve en kısa sürede projeyi gerçekleştirirsiniz. Başta Milas ekonomisine ve dolayısıyla ülke ekonomisine çok büyük bir getirisi olacak bu proje için biz de MİTSO olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X