Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

4 - 7 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

4 - 7 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak
Bu içerik 685 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yıldaki ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvuranlar arasında sınav yapıldı. Eğitime katılmak için başvuruda bulunan 63 kursiyer adayı KOSGEB tarafından düzenlenen soruları yanıtladılar. Yapılan değerlendirme sonucunda kursa katılacak 30 aday belirlendi.

MİTSO - KOSGEB işbirliğinde düzenlenecek eğitim 4 / 7 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak ve toplam 35 saat sürecek.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, yeni iş kuracakların KOSGEB desteklerinden yararlanabilmeleri için mutlaka katılmaları gereken girişimcilik eğitimi için MİTSO tarafından KOSGEB işbirliğinde yeni yılın ilk eğitimi 4 / 7 Ocak tarihleri arasında MİTSO’da düzenlenecek. Eğitime katılabilmek için başvuruda bulunan 63 girişimci adayından 30’u, yapılan sınavla belirlendi.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvuruda bulunan 63 aday, MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu ve Odanın Dış İlişkiler birimi meslek görevlisi Sabiha Çiftçi tarafından yapılan sınavda KOSGEB tarafından gönderilen 25 soruyu yanıtladılar. Yapılan değerlendirme sonucunda kursa katılacak 30 aday belirlendi.

Yeni yılın ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 - 7 Ocak 2018 tarihinde MİTSO’da yapılacak. Eğitim, KOSGEB’in uzman eğitimcilerinden Psikolog, Eğitmen, Eğitim Değerlendirme Uzmanı Besim Ogelman tarafından verilecek. MİTSO’nun bugüne dek düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde büyük takdir kazanan Besim Ogelman’ın vereceği eğitim 09.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacak ve toplam 35 saat sürecek.

MİTSO’nun KOSGEB işbirliğinde düzenleyeceği uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde katılımcılara; 1.Girişimcilik ve özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, 2.İş planı kavramı ve öğeleri, 3.İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları ve 4.İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek konular başlıkları altında bilgilendirmede bulunuluyor.

KOSGEB / MİTSO işbirliğinde düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayanlar kendi işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB’den 50 bin liraya kadar hibe desteği alabiliyorlar.

Hibe olarak verilen destekle işyerinin kirası ödenebiliyor, personel gideri karşılanabiliyor veya belgelenmek koşuluyla işyerinde kullanılan döşeme veya demirbaşların giderleri ödenebiliyor ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X