Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yeniköy ve Kemerköy’de Toplu Sözleşme imzalandı ...

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Yeniköy ve Kemerköy’de Toplu Sözleşme imzalandı ...
Bu içerik 3381 kez okundu.

 

Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinde çalışan yaklaşık 1000 Enerji işçisi adına Mart ayından beri devam eden 2. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri nihayet anlaşmayla sonuçlandı.

TES-İŞ Sendikasıyla, YK Enerji arasında bağıtlanan Toplu İş Sözleşmesi hakkında bir açıklama yapan TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, “Arkadaşlarımızın şu an almakta oldukları ücretlere ve sosyal yardımlara yıllık ortalama yüzde 25 ile yüzde 30 arasında değişen oranlarda bir artış sağlamış olduk” dedi.

TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

 

Hayırlı olsun

Sözleşme görüşmeleri uzun sürdü. Yüksek Hakem Kurulu süreci başlamış olmasına rağmen sözleşmeyi masada bitirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. Yeniköy ve Kemerköy Santrallerinde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımızın beklentilerini tam anlamıyla karşılamasa da Türkiye şartlarında ciddi kazanımlar sağlayan bir toplu sözleşmeye imza attık.

YK Enerji ile Sendikamız TES-İŞ arasında bağıtlanan 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin başta Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinde çalışan Enerji İşçisi arkadaşlarımıza olmak üzere, Türkiye işçi sınıfına yeni kazanımlar getirmesini diliyorum.

Toplu sözleşme görüşmelerinin bu kadar uzamasına rağmen sabır ve sükûnet içerisinde sonuçlanmasını bekleyen, bizlere olan güvenlerini bir kez daha göstermiş olan tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Sözleşme görüşmelerinde emeği geçen başta Sendikamız Genel Başkanı ve Genel Merkez Yöneticilerimize, Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarımıza, İşyeri Baştemsilci ve Temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Ayrıca görüşmelerin tıkandığı anlarda bile sözleşmenin masada anlaşmayla bitirilmesi konusunda çaba gösteren YK Enerji Yönetimine ve İşveren temsilcilerine de sonsuz teşekkür ediyoruz.

Bu Toplu İş Sözleşme İşçi sınıfına hayırlı olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X