Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’nun 2018 yılı bütçesi: 2 milyon TL

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’nun 2018 yılı bütçesi: 2 milyon TL
Bu içerik 451 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, 2017 yılının son toplantısında 2018 yılı bütçesi kabul edildi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel’in açtığı oturumda MİTSO’nun 2017 yılı Kasım ayı kati mizanı ve 2018 Yılı Bütçe Uygulama Talimatının yanı sıra 2018 yılı gelir ve gider bütçeleri denk bir şekilde, 2 milyon TL olarak kabul edildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, bir süre önce MİTSO Meclis Üyeliğinden istifa eden Sami Kont’un yerine yedek listeden meclis üyeliğine gelen Zübeyde Yalçınkaya da ilk kez meclis toplantısına katıldı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bütçeyi kabul eden MİTSO Meclis Üyelerine teşekkür etti.

Geçen bir ayda gerçekleştirilen Oda çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan ve Ören’de 285 bin metrekarelik alana yapılacak olan ve Doğu Akdeniz’in en büyük yat yapım, bakım ve onarım yeri hakkında Oda üyelerine bilgi veren Özer, “Milas’ın önü çok açık görünüyor. OSB’yi 2018 yılında faaliyete geçireceğiz. En çok 5 - 6 ay içinde sanayi parsellerini hak sahiplerine vermeye başlayacağız. OSB’de 2000 kişi çalışacak. Ören’e yapılacak yat çekek yerinde 1500 kişinin çalışacağı ifade ediliyor. Güllük’e bir konteynır limanı yapılması da gündemde... Bunlar yapıldığında Milas pek çok kişinin hayal bile edemeyeceği kadar gelişecek, büyüyecek. Birkaç yıl içinde Milas’ın nüfusu 200 bine ulaşabilir. Biz de Milas olarak, MİTSO olarak şimdiden hazırlıklarımızı buna göre yapmak zorundayız” dedi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel de Oda çalışmalarının çok başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, MİTSO’nun Milas’ın değerine değer katmaya devam edeceğini belirtti ve “Hepiniz biliyorsunuz ki, Ankara’ya, Muğla Milletvekillerine 55 sayfalık bir rapor sunmaya gittiğimizde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nı da ziyaret ederek farklı amaçlar için kullanılmak istenilen Beçin’deki TKİ lojman alanının üniversiteye tahsisini istedik. Ardından OSB için veya TOBB’nin toplantıları için her gidişimizde de Özelleştirme İdaresi’ne girerek talebimizi yineledik. Sonra Özelleştirme İdaresi’nden gelen uzmanlar, yetkililer araziyi yerinde inceleyerek Odamızı ziyaret ettiler. Milas’ta tek kurum olarak bizim görüşümüzü aldılar ve raporlarını olumlu şekilde yazdılar. Sonuçta bu arazi Veteriner Fakültesi için tahsis edildi... Hepinizin bildiği gibi Milas zeytinyağına coğrafi işaret aldık. Böylece Milas ekonomisine en az 6 milyon TL fazladan girdi sağladık. Bunlardan güzel yatırımlar olur mu? Bunları MİTSO başardı” dedi ve meclis üyelerinin yeni yılını kutlayarak oturumu kapattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X