Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’dan, CHP İlçe Yönetimine nezaket ziyareti

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

MİTSO’dan, CHP İlçe Yönetimine nezaket ziyareti
Bu içerik 384 kez okundu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Sayman Üye Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hayati Çorbacı ve Soner Çamlıbelen, kısa süre önce yapılan CHP Milas İlçe kongresinde yeniden başkanlığa seçilen Suat Özcan ve yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret edip kutladılar ve başarı dileklerini ilettiler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyaret sırasında CHP yöneticilerine MİTSO’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Bildiğiniz gibi bir süre önce Milas zeytinyağına coğrafi işaret aldık. Bunun Milas ekonomisine girdisi yaklaşık 200 milyon lira olacaktır. Ardından Milas zeytinyağına AB’den de coğrafi işaret almak üzere başvurumuzu yaptık. Başarırsak, Milas zeytinyağı, AB’den coğrafi işaret tescili almış ilk zeytinyağı olacaktır. Ayrıca Milas Yağlı Zeytini ve Milas Tepsi Böreği için de coğrafi işaret almak üzere başvuruda bulunduk. Sümer Holding’ten de Milas Halılarının coğrafi işaret tescilini devralmak üzere girişimler sürüyor. Bu yıl içinde bunu da çözümleyeceğimizi umuyorum. Milas olarak coğrafi işaretli ürün sayımız ne kadar çok artarsa, bu, Milas ekonomisine artı değer olarak geri dönecektir” dedi.

CHP İlçe Başkanı Suat Özcan da, MİTSO yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür edere,k ülke sorunları hakkında partisinin, Milas’ın beklentileri konusunda ise kendi görüş ve eleştirilerini dile getirdi.

Özcan, MİTSO’nun çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirterek Oda yönetimineçalışmalarında başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X