Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bu saha Milas’a hiç yakışmıyor!

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Bu saha Milas’a hiç yakışmıyor!
Bu içerik 640 kez okundu.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan Milas Şehir Stadyumu, son yağışlarla birlikte adete bir çamur tarlasına döndü.

Milaslı sporseverlerce, yıllardır iyileştirilmesi beklenen Milas Şehir Stadyumunda Yeni Milasspor, Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor, Milas Gençlikspor, Milasgücü ve Milas Erginspor kulüplerinin futbol takımları hem alt yapı takımları ile antrenmanlarını yapıyorlar hem de Muğla Amatör Futbol Ligi karşılaşmalarını oynuyorlar.

Yılda 300 - 350 lig maçının oynandığı Milas Şehir Stadyumu zaman zaman Muğla Okul Sporları kapsamı içinde oynatılan okullar arası futbol maçlarına da ev sahipliği yapıyor.

Böylesine yoğun bir antrenman ve maç trafiği yükünü yıllardır taşımaya çalışan Milas Şehir Stadyumu’nun zemini son yağan yağmurlarla birlikte tamamen bir çamur ve su deryası haline geldi.

 

Milas Gençliği ve Amatör Spor iflas noktasında …

Böylesine kötü bir zeminde ve sahada lig maçı oynama ve antrenman yapma zorunluluğunda kalan Milas Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri, sporcu gençlerinin her an sakatlanabileceği bir zemin yerine daha modern ve sporun gelişmesine yardımcı olacak yeşil sahalarda oynama özlemini dile getiriyorlar.

Her müsabakaya çıkışlarında, “sporcularımız ne zaman sakatlanacak” endişesi içinde olan kulüp temsilcileri, haklı olarak “Milas daha güzel ve daha modern bir sahayı ve stadyumu hak etmiyor mu?” sorusunu soruyorlar.

“Futbolda gençlerimizin çamurla mücadelesini görmek istemiyoruz” diyen kulüp yöneticileri, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü yetkililerinden Milas Şehir Stadyumu ile ilgili köklü bir çalışmanın acilen yapılması dileklerini belirterek, ilçemiz sporunda başarının artmasının spor tesislerinin iyileştirilmesiyle yakın ilişkisine dikkat çekiyorlar …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X