Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Tarım Fuarı 8 - 11 Mart’ta düzenlenecek

​ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Tarım Fuarı 8 - 11 Mart’ta düzenlenecek
Bu içerik 744 kez okundu.

Her yıl Milas’ta çok geniş bir firma katılımı ve benzerleri arasında rekor ziyaretçi sayısıyla gerçekleştirilen ve Türkiye’nin önde gelen fuarları arasına adını yazdıran Milas Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın 9’uncusunun başlama tarihi bir hafta sonraya ertelendi.

Fuar bu yıl 8 - 11 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, daha önce 1 - 4 Mart tarihleri arasında yapılacağı açıklanan Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi, aynı tarihte Denizli’de yapılacak Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı nedeniyle bir hafta sonraya alındı.

Buna göre Fuar 8 - 11 Mart tarihleri arasında, TARİŞ Çırçır Fabrikası/Pamuk Depoları alanında düzenlenecek. Fuar için stant tahsisleri sürerken doluluk oranı şimdiden yüzde 80’e ulaştı. Türkiye’nin dört bir yanından fuara her yıl katılan firmaların yanı sıra bu yıl ilk kez gelecek firmalar da olacak.

Öte yandan, fuar alanında iyileştirme çalışmaları da sürdürülüyor. Bu yıl fuar alanında sergi alanları yüzde yirmi artışla 5 bin 500 metrekareye çıkarıldı. Katılacak firma sayısında da geçen yıllara göre yüzde 20 dolayında bir artış bekleniyor.

Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın organizatör firması Expolink Fuarcılık yöneticilerinden Yavuz Hakbilir, bir haftalık ertelemenin ‘Denizli Fuarı’ndan kaynaklandığını belirterek, “Denizli’deki Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı farklı bir firma düzenliyor. Onlar fuar tarihini bazı zorunlu nedenlerle Mart ayının ilk haftası olarak belirleyince, biz de Milas’taki fuarımızı bir hafta ertelemek durumunda kaldık. Çünkü Milas’a gelen firmalar arasında Denizli fuarına da katılan bazı firmalar var. Ayrıca Denizli’den Milas’taki fuarımıza da çok sayıda ziyaretçi geliyor. Bunları düşünerek ertelemeyi yaptık. Gelecek yıllarda Milas fuarımız yine Mart ayının ilk haftasında devam edecek” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, zorunlu nedenlerle yapılan ertelemenin aslında kendilerine zaman kazandırdığını dile getirerek, “Fuar hazırlıkları için bir hafta daha zaman kazanmış olduk. Bu bizim için daha iyi oldu. Çünkü bu yıl fuar alanında önemli değişiklikler olacak. Fuar alanı yaklaşık yüzde 20 genişleyerek 5 bin 500 metrekareye çıkacak. Dolayısıyla katılımcı firma sayısı da artacak. Bunlar için yapılacak hazırlıkları, altyapı ve stant düzenlemelerini şimdi daha rahat yapabileceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X