Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’tan Bekir Perçin İl Başkanı seçildi

Adem KANKAYNAR -

Milas’tan Bekir Perçin İl Başkanı seçildi
Bu içerik 1750 kez okundu.

 

CHP Muğla Gençlik Örgütü, geride bıraktığımız hafta sonunda İl Gençlik Kongresini gerçekleştirdi. İl Başkanlığını ilçemizden aday olan Bekir Perçin kazandı.

 

Geçtiğimiz dönem CHP Muğla Gençlik Örgütü İl Başkan Yardımcısı olan Bekir Perçin, geçen hafta sonu yapılan kongrede İl Başkanı seçildi.

Muğla Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seçimde 2 aday yarıştı. Toplam 320 delegenin 260’ının oy kullandığı kongrede; Beyaz Listeyle yarışa katılan Bodrumlu Emrah Kaplan 96 oy alırken, ilçemizden aday olan Bekir Perçin ise kullanılan 260 oyun 160’ını alarak İl Başkanı seçildi.

Divan başkanlığına CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İlhan Kat’ın, İkinci Başkanlığa ise Bahadır Elmas’ın seçildiği kongrede, yazmanlıklara ise Egemen Gülhan ve Sevil İnci getirildiler.

Kongrede birçok genç söz alarak CHP gençliğinin bu dönem partide siyaset üretmede daha etkin bir rol oynayacağının sinyalini verirken, il kongresine; CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Av. Akın Üstündağ, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Başarır, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, CHP Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, CHP Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, geçmiş dönem Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Menteşe Kent Konseyi Başkanı Bilgi Taşkıran, Tüm Bel-Sen Muğla Şube Başkanı Turgay Aslan, CHP Milas, Menteşe, Bodrum, Köyceğiz Kadın Kolları Başkanlarının da aralarında bulunduğu kalabalık bir topluluk katıldı.

İl Gençlik Örgütü Başkanı Tufan Erkan Yakar’ın, dayısının vefatı nedeniyle katılamadığı kongrenin açılış konuşmasını İl Başkan Yardımcısı Arif Gürkan Türker yaptı ve çalışma raporunu İl Başkan Yardımcısı Nurten Burçin Aslan okudu. Çalışma raporunun okunması sonrasında divan ve katılımcılardan olumlu tepkiler alındı.

İl Başkanı Mürsel Alban kongrede yaptığı konuşmada iki adaya da başarılar diledi. Çekişmeli geçen kongre sonucunu partililer geç saatlere kadar heyecanla bekledi. İki aday da kongrenin ardından birlik mesajları verdi.

 

Yeni Yönetim Kurulu

Kongrede seçilen Bekir Perçin’in Başkanlığındaki Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Hayri Akkaş, Nurten Burçin Aslan, Feriştah Atasever Kaşıkçı, Gökhan Biter, Volkan Çağırkan, Çağdaş Çalıkoğlu, Eda Çetinkaya, Seçkin Çağlar Dirican, Mehmet Duruş, Ayşegül Keser, Sadettin Kuyucu, Emre Şahin, Selin Özcan ve Mehmet Engin Yıldızhan.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X