Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Nesiller arası Gönül Köprüsü”

Adem KANKAYNAR -

“Nesiller arası Gönül Köprüsü”
Bu içerik 486 kez okundu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; ilçemiz genelindeki okulların öğrenci temsilcilerinin rol alacağı, okul müdürleri ve rehber öğretmenlerin koordinesinde yeni bir projeye başlıyor. Projenin amacının, “günümüz gençliği ile özellikle yaşlılar arasında gönül köprüsü kurmak” olarak açıklandı …

 

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı ile proje hakkında; okul müdürleri, rehber öğretmenler ve ilçe genelindeki okulların öğrenci temsilcileri, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal başkanlığında toplanan kurul üyeleri tarafından bilgilendirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan proje tanıtım toplantısında, projenin amacına ilişkin bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal; “Toplum olarak bizi, diğer dünya milletlerinden ayıran pek çok özellik vardır. Biz, yaşlılarımızı son nefesini verene kadar evimizin başköşesinde tutar, saygıda kusur etmeyiz. Yaşlılarımızı, ölünceye kadar başımıza taç ederiz. Çünkü onlar bizi büyütmüş, bu yaşımıza getirmiş insanlar. Dolayısıyla onlar bakıma muhtaç hale geldiğinde, bu kez biz onlar için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Bu proje ile yöremizde, özellikle bakıma muhtaç yaşlılarımızı, dar gelirli ve yoksul aileleri tespit ederek, gönüllük esasına göre onlara yapabileceğimiz maddi ve manevi her türlü desteği sağlamak. Bunu yaparken, yaşlılarımızı dinlemek, onların tecrübelerinden gençlerimizin yararlanmalarını sağlamaktır. Yani bu proje ile Türk toplumu için çok kıymetli olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygıyı göstermek, onların gönüllerine dokunmak” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından projenin tanıtımına ilişkin yapılan açıklamanın ardından, Kurul Üyesi Hasan Karabağ, projenin amacı ve hedefleri, nasıl ve ne şekilde yürütüleceği konusunda bir sunum yaptı.

Yapılan sunumun ardından okul müdürleri ve öğrenci temsilcileri, proje hakkında çeşitli sorular sorup, düşüncelerini, kurul üyeleriyle paylaştılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X