Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Biz çalışıyoruz!

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Biz çalışıyoruz!
Bu içerik 480 kez okundu.

Bugün 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ ...

‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle bugün ilimiz merkezi Menteşe’de, Başbakanlık Basın, Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğle yemeğinde Muğla Valisi Esengül Civelek, ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelecek.

Bugün ayrıca, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, saat 14’te ilçemizdeki basın mensuplarıyla Oda binasında buluşacak.

MİTSO’dan yapılan açıklamada ise, ilçemizdeki basın mensupları, yarın saat 12’de MİTSO Lokali’nde düzenlenecek yemeğe davet edildi.

10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir davet de Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’tan geldi. Başkan Tokat, ilçemizdeki gazetecilerle, 12 Ocak Cuma günü akşam yemeğinde bir araya gelecek…   

Günümüz dolayısıyla son yıllarda giderek artan bu yakın ilgilere teşekkürlerimiz eşliğinde gazetemize ulaşan mesajları yayınlıyoruz …

 

Muğla Valisi Esengül Civelek

Toplumun bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılamanın yanında, toplumu aydınlatma, bilinçlendirme gibi önemli bir kamu görevini yerine getiren basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde ilkeli ve dürüst yayıncılığı prensip edinmiş, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, fedakarca çalışan basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diler, sağlıklı ve mutlu bir çalışma hayatı temenni ederim.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Dünyada ve ülkemizde toplumun doğru bilgiye ulaşmasında, olup bitenden haberdar olmasında en büyük katkıyı veren kuşkusuz basın emekçileridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk basın için, “Basın milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve doğru yolu göstermede, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, özetle bir milletin saadet hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde basın, başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” demiştir ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda bir milletin bağımsızlık mücadelesinde doğru bilgilenmesi için 1918 yılında Minber, 1919 yılında İrade-i Milliye, 1920 yılında Hakimiyet-i Milliye gazetelerini, 1920 yılında da ilk Türk haber ajansı olan Anadolu Ajansı’nı kurmuştur. Basını bir okul, bir rehber gören Türkiye Cumhuriyeti’nden ne yazık ki basın özgürlüğü sıralamalarında sonuncu, tutuklu gazeteci sayısında birinci bir ülkeye gidiyoruz. Oysa basın taraf olmamalı, doğruyu, gerçekleri olduğu gibi yazarak toplumu aydınlatmalı, gazeteciler de mesleklerini özgür, demokratik bir ortamda yapabilmelidir. Bu düşüncelerle tarafsız, ilkeli, gerçek haberleri ile halkını bilgilendiren, kalemine sadık bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, Atatürk devrimleri yolunda çağdaş bir Türkiye için basın emekçilerine de büyük görevler düştüğüne inanıyorum.

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat

Gazeteciler, hayatın birçok alanında, bilgiye ulaşıp sunmaya çalışırlar. Günümüzde, görsel-işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmiştir. Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır.

Özveri ile görevlerini icra etmeye çalışan gazetecilerin, 2018 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle toplumun haber alma ihtiyacını zor şartlarda fedakarca karşılayan, demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan Gazeteciler; ülkemizin, şehirlerin ve ilçemizin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır. Zorlu ve meşakkatli görevlerinde tüm gazetecilere başarılar dileyerek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

 

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca

Ülkemizde kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ilkesini benimseyen medya kuruluşları, devletimizin şeffaflaşmasına, gelişmesine ve güçlenmesine tarihin her döneminde önemli katkılar sunmuştur.

Anayasamızdan aldığı güçle özgürce düşünen ve fikir üreten; yayınlarıyla toplumların haber alma ihtiyacını karşılayan medya kuruluşları, kamuoyunun bilgilendirilmesi görevini yerine getirirken aynı zamanda yönetilenler adına yönetenleri denetlemekte, yapıcı eleştiriler yönelterek toplumsal huzur ve barışın tesisinde önemli bir rol üstlenmektedir.

Medyaya yönelik hukuki düzenlemeleri, bağımsız ve tarafsız basının teminatı olarak görürken; gazetecilik mesleğinde çalışanların sosyal hakları başta olmak üzere sektöre yönelik her türlü iyileştirici, yapıcı ve düzenleyici çabayı destekliyor, takdirle karşılıyoruz.

Bunun yanında özellikle internet teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla çoğalan, kişi ve kurumların haklarını ve özgürlüklerini zedeleyen, yok sayan yayınların önlenmesi noktasında, medya kuruluşlarının sorumluluğunun arttığını düşünüyor; bu konuda azami gayretin gösterileceğine de yürekten inanıyoruz.

Dünyanın farklı coğrafyalarında, zor şartlar altında görevlerini yerine getirmekte olan medya mensuplarımız başta olmak üzere, mesleki ilkelerden taviz vermeden gazeteciliğe katkı sunan bütün meslektaşlarımın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, esenlik ve başarı dolu bir hayat diliyorum.

 

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon

Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun

Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumun genel talep ve görüşlerini basın etik kuralları çerçevesinde kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, Muğla, Aydın, Denizli illerimizin ve ilçelerimizin sosyal, kültürel, ekonomik olarak gelişmesine ve kalkınmasına yönelik katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, ebediyete intikal eden basın çalışanlarına da Allah’tan rahmet dilerim.

 

Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürü M.Ali Köseoğlu

10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle o günden itibaren aktif olarak gazetecilik yapan meslektaşlarımızın gündeminde olan Çalışan Gazeteciler Günü’nün, doğru ve objektif bir şekilde mesleğin icrasına gayret eden tüm çalışan gazetecilere hayırlı olmasını diliyorum. Meslektaşlarımızın çalışma hayatına yönelik; başta sosyal haklarının artırılması olmak üzere her türlü olumlu çabayı destekliyor; bu anlamda sağlanacak gelişmelerin sadece mesleğin ilerlemesinde değil, ülkemizin refah ve huzurunun artmasında da etkili bir hamle olacağına inanıyorum. Dünyada, ülkemizde ve ilimizde meydana gelen gelişmelerin takip edilmesinde ve yönlendirilmesinde önemli bir role sahip; gerektirdiği niteliğin yanı sıra doğasında olan özveriyle de diğer mesleklerden ayrılan gazetecilik, Necip Fazıl’ın ifadesi ile “zifirî karanlıkta, ak sütün içindeki ak kılı fark edecek kadar gözü keskin” bir idrak gerektirmektedir.

Bu idrake sahip, daima sorumluluklarının bilinciyle hareket eden, ülkesinin ve milletinin hizmetinde, şart ve koşullar nasıl olursa olsun meslek etiğinden taviz vermeden, ilkeli ve kişilik haklarına saygılı olarak çalışmalarını sürdüren tüm basın çalışanlarımızı 10 Ocak vesilesi ile kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin

Düzenli bir mesaisi olmadan, her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren, mesleki ilkelerinden ödün vermeden kamuoyunu aydınlatmak için doğru, tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı haberler yaparak, derledikleri haberleri halka ulaştırmak için büyük gayret sarf eden ve kamusal bir görev yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

İlçemizde ve ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basın mensuplarının daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2018 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum.

 

 

GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına özveri ve sabırla tarafsız olarak görevlerini yapmaya çalışan fedakar ve cefakar tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyor, selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X