Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Milas, vergi tahsilatında Muğla birincisi oldu”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Milas, vergi tahsilatında Muğla birincisi oldu”
Bu içerik 518 kez okundu.

Milas’ın toplanan vergi tahsilatı bakımından Muğla’da birinci olduğu ve geçen yıl vergi tahsilatında % 103’lük gerçekleşme olduğu açıklandı.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MİTSO) konuğu olan Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Oda yöneticilerinin yeni yılını kutladı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, kısa bir süre önce Milas Vergi Dairesi Müdürü olarak atanan ve kendisine kutlama ziyaretinde bulunan MİTSO yöneticilerine iade ziyaretinde bulunan Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, kısa sürede Milas’a alıştığını belirterek, “Milas çok canlı bir ekonomiye sahip. Kısa sürede bu anlaşılıyor. Üstelik Milaslı vergi mükellefleri de vergilerini zamanında ödeme konusunda çok titiz davranıyorlar. Bu, bizim için memnuniyet verici bir durum” dedi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Sayman Üye Koray Türkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Soner Çamlıbelen, Hayati Soylu ve Özer Topuz ile bir süre sohbet eden Mehmet Raci Usta, “Geçen yıl vergi tahsilatı bakımından Milas, yüzde 103 gibi bir rekor tahsilat gerçekleştirerek Muğla ilinin birincisi oldu. Motorlu taşıtlar vergisindeki gerçekleşme oranı ise yüzde 98. Bu durumda vergi tahsilatı bakımından Milas, pek çok ilden daha önde bulunuyor. Milas Vergi Dairesi olarak Milaslı işadamlarına teşekkür ediyoruz ve kendilerini kutluyoruz” dedi. Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Milas’ta tahakkuk eden, tahsilatı yapılan vergi türleri, miktarları ve oranlarıyla ilgili açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağını belirtti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Biz de Milas’ta vergi tahsilatının yüzde 103 gibi rekor bir rakamla gerçekleşmiş olmasından hem bir Milaslı olarak, hem de MİTSO olarak gurur duyuyoruz. Vergilerini ödeme konusunda titizlik gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Üyelerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X