Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Valilik Kupası Satranç Turnuvası yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Valilik Kupası Satranç Turnuvası yapıldı
Bu içerik 595 kez okundu.

Muğla Valiliği Satranç Turnuvası, 6 - 7 Ocak tarihleri arasında Muğla Öğretmenevi salonunda yapıldı.

Milas Belediyespor Satranç Kulübü’nün 8 sporcu ile katıldığı turnuva, 3 farklı kategoride 141 sporcunun katılımı ile 7 tur üzerinden gerçekleştirildi.

A grubuna katılan sporcuların Muğla’nın en güçlü sporcuları olması, turnuvayı zorluk derecesi olarak ilk sıraya taşıdı.

Turnuva, A Grubu, 1400’den yüksek ELO veya UKD puanı olan sporcular; B Grubu, 1200 - 1399 arası ELO veya UKD puanı olan sporcular; C Grubu, ELO veya UKD puanı 1199’dan düşük veya puanı olmayan sporcular olarak üç ayrı kategoride yapıldı.

Valilik Kupası Satranç Turnuvasında A grubunda 18 sporcu, B grubunda 23 sporcu, C grubunda ise 100 sporcu mücadele etti. Milas Belediye Spor Kulübü turnuvaya 8 sporcu ile katıldı.

Amaçlarının Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasından önceki son ciddi hazırlık turnuvası olması ve sporcularımızın tecrübelerini, performanslarını artırmak, eksiklerini görerek hızlı bir şekilde gidermek olduğunu belirten Milas Belediyespor Satranç Eğitmeni Ziver Aslan; “Uluslararası puanlamaya (ELO) dahil olan bu turnuvada puanlarının çıkmasını ve dikey gelişimi hızlandırmak ise diğer bir çabamızdı. Diğer bir amacımız, liglerde yer alacak takımımızın alt yapısını oluşturan sporcuların gelişimini sağlamak ve takımı oluşturmak oldu. A grubunda 1 sporcumuz, B grubunda 1 sporcumuz, C grubunda ise 6 sporcumuz mücadele etti. C grubunda 3 sporcumuz 7 maçta 5 puan alarak iyi bir performans gösterdiler” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X