Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2018

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2018
Bu içerik 532 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvurularının kabul edilmeye başlandığı bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2018 olarak belirlendi. Konu sınırlamasının olmadığı yarışma tüm çizerlere açık olacak .

 

Seçci Kurul

Yarışmanın seçici kurulunda karikatüristler Kamil Masaracı, İzel Rozental, Rayma Suprani, Ali Şur, Eda Oral, Kemal Urgenç, Serter Karataban ve Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk’un yanı sıra Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da yer alacak.

 

Ödüller

Konuyla ilgili açıklamada, yarışma sonuçlarının 18 Mayıs’ta açıklanacağı ve ödül törenininse 14 Eylül’de yapılacağı belirtilerek, “Ödül töreniyle birlikte Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergileneceği bir sergi açılacak. Sergi 1 Ekim’e kadar açık kalacak.

Yarışmanın birincisine 7 bin 500, İkincisine 5 bin ve Üçüncüsüne 3 bin Türk Lirası ödül verilecek” denildi.

 

Adresler

Açıklamada ayrıca, yarışmaya katılacak sanatçıların, eserlerini “8. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması - Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A 48200 Milas, Muğla” ya da [email protected] ve [email protected] e-posta adreslerine göndermeleri gerektiği belirtildi

 

8. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması / 2018 ŞARTNAME

Konu- Serbest

 

Koşullar

1-Yarışma tüm çizerlere açıktır.

2-Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

3-Teknik serbesttir. Çizer yarışmaya en fazla 5 eserle katılabilir. Orijinal ya da baskıya uygun 300 dpi, jpg formatında olmak üzere e-mail ile de kabul edilebilir. Farklı formatlarda gönderilen; açılmayan ve açılamayan dosyalardan kurumumuz sorumlu değildir.

4-Gönderilecek karikatürlerin boyutu en fazla 30x40 cm. olmalıdır.

5-Katılımcılar, eserinin arkasına büyük harflerle adını, soyadını, adresini, e-postasını, ülkesini ve telefon numarasını yazmalı; kısa bir özgeçmişini zarfın içine koymalıdır.

6-Karikatürler, 30 Nisan 2018 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmiş olmalıdır.

ULUSLARARASI TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü 48200-Milas - Muğla / TÜRKİYE www.milas.bel.tr e-mail: [email protected]

7-Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacaktır.

8-Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler kültürel amaçlı kullanılabilir, yayınlanabilirler. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Eserler Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de saklanacaktır.

9-Jüri tarafından seçilmiş olan eserler sergilenecek ve albümde yer alacaktır.

10-Ödül töreni 14 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır. Aynı tarihte, sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecektir. Sergi 1 Ekim 2018 tarihine kadar açık kalacaktır.

11-Özel Ödül kazananların konaklama ve yemek giderleri karşılanacaktır. Yol masrafları kendilerine aittir. Yarışmada 1. 2. ve 3. olan yarışmacıların yol, konaklama ve yemek masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

12-SEÇİCİ KURUL- Muhammet Tokat - BAŞKAN, Kamil Masaracı, İzel Rozental, Ruhan Selçuk, Rayma Suprani, Ali Şur, Eda Oral, Kemal Urgenç, Serter Karataban

13-ÖDÜLLER- Birincilik Ödülü: 7.500,00 TL, İkincilik Ödülü: 5.000,00 TL, Üçüncülük Ödülü: 3.000,00 TL

Diğer Özel Ödüller: Çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koyacakları özel ödüller.

 

Not: 12 Mayıs 2018 tarihinde jüri toplantısı yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X