Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

O artık ‘Özel Güvenlik Köpeği’

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

O artık ‘Özel Güvenlik Köpeği’
Bu içerik 504 kez okundu.

Bir süredir, Marmaris Belediyesi Basın Bürosundan doğrudan bilgi notları ulaşmaya başladı haber merkezimize … Bu vesileyle ÖNDER’de ‘Marmaris’ haberleriyle daha çok karşılaşır oldu sevgili okur-yazar yurttaşlarımız … Öncelikle, gazetemize renk katan-kazandıran bu ilgileri için Marmaris Belediyesi’ne teşekkürlerimizi iletmek istiyor ve bir süredir aklımızda olan böylesi bir teşekkürlü haber girişini bize yazdıran “Kadife’nin Barınaktan Almanya’ya Yolculuğu” başlıklı bilgi notundan yararlanarak oluşturduğumuz keyifli haberimizi sunuyoruz …

 

Marmaris’ten

Almanya’ya …

Kadife, 1.5 yıl kadar önce Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma altında olan köpeklerden biriydi.

Labrador Retriever cinsi köpeğin hayatı, 2 aylıkken, hayvansever Cüneyt Özkartal’ın sahiplenmesiyle değişti. Kadife ismi verilen av köpeği, bir yıl Değirmenyanı’nda Özkartal ailesiyle birlikte yaşadıktan sonra, hayvansever Özkartal onu beraberinde Almanya’ya götürdü.

Kadife, Almanya’da hassas burnu sayesinde kişi bulma eğitimi alarak, havaalanında özel güvenlik köpeği olarak çalışmaya başladı.

Kadife, Barınak’tan Almanya’ya uzanan yolculuğunda şimdi insanların güvenliği için çalışıyor ve Özkartal ailesiyle mutlu bir yaşam sürüyor.

 

Sahiplenilmeyi bekliyorlar …

Barınak yetkilileri ise, Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde, sahiplenilmeyi bekleyen Kadife gibi pek çok minik dostun olduğunu hatırlatıyorlar ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X