Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2018

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2018
Bu içerik 648 kez okundu.

Muğla Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden, damga süresini doldurmuş ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayeneleri için yapılan uyarı açıklamasında, muayene için son başvuru tarihinin 28 Şubat 2018 olduğu anımsatılarak, Damga süresi dolmuş ölçü aleti kullananlara 2 bin 101 TL idari para cezası verileceği vurgulandı.

Muğla Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamında bulunan Uzunluk, Alan, Hacim, Kütle (ağırlık) Ölçüleri, Yoğunluk Ölçerler (areometreler), Hububat Muayene Aletleri, Elektrik, Su ve Gaz Sayaçları, Akaryakıt / LPG Sayaçları, Naklimetreler, demiryolu yük ve sarnıçlı vagonlar gibi ölçü ve ölçü aletlerinden; Damga süresini doldurmuş ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcıları tarafından sürenin dolduğu yılı takip eden yılın Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar (en geç 28 Şubat 2018 mesai bitimine kadar) Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne, Belediye Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına, Yetkili Muayene Servislerine periyodik muayene dilekçesi verilmesi gerekir. Posta ile yapılan müracaatlarda müracaat tarihi olarak evrakın muayenede yetkili kurumdaki kayıt tarihi esas alınır.

Periyodik muayene için zamanında müracaat etmeyen, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanan kişilere daha sonra müracaat etmiş olsalar dahi, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 15/c maddesi hükmü gereğince; ‘Damga Süresi Dolmuş Ölçü Aleti Kullanma’ fiilinden dolayı, 2.101,00- TL (iki bin yüz bir lira) İdari Para Cezası verilir. Ayrıca bu ölçü aletlerine el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X