Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Depremzede Aile çok mutlu

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Depremzede Aile çok mutlu
Bu içerik 514 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından, Çiftlik Mahallesi’nde oturan ve geçen yıl Gökova Körfezi merkezli depremde evleri kullanılmaz duruma gelen Gökmen ailesine yeni ev yapılarak anahtarı teslim edildi. Evin anahtar teslimi sırasında duygusal anlar yaşayan Necdat Gökmen, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, merkez üssü Gökova Körfezi olan depremde evleri zarar gören Çiftlik Mahallesi’ndeki aile için Milas Belediyesi seferber olmuş, depremzede aile, kullanılamaz durumdaki evlerinden alınıp geçici olarak Milas Belediyesi tarafından -Cenazelerde ‘Taziye Evi’ olarak kullanılan- çadıra yerleştirilmişti.

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Acil Hizmet Birimi ekiplerince başlatılan çalışmalar sonucunda, kullanılamaz durumdaki ev çok kısa sürede yeniden inşa edilerek Necdat Gökmen ve ailesine teslim edildi.

Aileyi ziyaret eden ve yeni evlerinin anahtarını teslim eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, her zaman vatandaşların yanında olduklarını, sadece alt ve üst yapı çalışmaları değil, esasen Sosyal Belediyecilik anlamında da yardıma muhtaç vatandaşların yanında olduklarını belirterek, “Kış aylarında bu ailemizin çadırda kalmasına gönlümüz razı gelemezdi. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı Acil Hizmet Birimi çalışanlarımız çok kısa bir süre içerisinde evi adeta baştan inşa ettiler. Bugün de Necdat Gökmen amcamıza yeni evinin anahtarını teslim ettik. Onların mutluluğuna ortak olmak ve hayır dualarını almak bizim en büyük mutluluğumuz. Yeni evlerinde güle güle otursunlar” dedi.

 

Koru’da da …

Başkan Tokat ayrıca, yine Koru mahallesinde evleri depremde zarar gören bir ailenin de evlerinde tadilat çalışmalarının devam ettiğini, çok kısa süre zarfında evin aileye teslim edileceğini sözlerine ekledi.

 

Çiftlik ve Karacahisar’da …

Çiftlik ve Karacahisar mahallelerinde vatandaşlarla da bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Tokat, mahalle sakinlerinin şikayet ve isteklerini dinleyerek gerekli çalışmaların başlatılması konusunda ilgili birim Müdürlerine talimatlar verdi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X