Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘İYİ Parti Milas İlçe Yönetimi’ tanıtıldı

Adem KANKAYNAR -

‘İYİ Parti Milas İlçe Yönetimi’ tanıtıldı
Bu içerik 2716 kez okundu.

Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı ve geçtiğimiz yıl Ekim ayında kuruluşunu tamamlayıp ülkemiz genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdüren İYİ Parti, Muğla İl Başkanı olarak İncilay Gezgin Şekerdağ’ın atanmasının ardından Muğla’nın ilçelerinde de teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor ... İYİ Parti’nin Milas İlçe Başkanlığı görevine atanan Mehmet Çayırlı, yeni yönetimini belirledi ve önceki gün Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıda İYİ Parti Milas İlçe Yönetimini tanıttı.

 

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen tanıtım toplantısına; Genel Merkez Kurucu Üyesi Av. Sevin Çağlayan, eski Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, eski Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, eski Beçin Belediye Başkanı Mehmet Balcı, Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Demokrat Parti İlçe Başkanı Abdullah Kisirlioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin ve yönetim kurulu üyeleri, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve bazı Mahalle Muhtarları, Milas Yörük Obaları Derneği Başkanı Erkan Turgut ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Marmaris, Yatağan, Kavaklıdere, Bodrum ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehirliler Derneği Milas Şube Başkanı Erhan Sayın ve kalabalık bir yurttaş topluluğu katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlik, İYİ Parti’nin tanıtımı ve “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”nin yer aldığı video gösterimleri ile sürdü.

 

Kuruluş sürecini samimi bir dille anlattı …

Gecenin açılış konuşmasını yapan Mehmet Çayırlı, bir parti teşkilatını kurmanın zorluklarını dile getirerek, “8 Aralık 2017 tarihinde İYİ Parti genel merkezi tarafından kurucu il başkanımız Sayın İncilay Gezgin Şekerdağ Hanımefendi aracılığıyla, Milas İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı olarak atandım. Bugün günlerden 14 Ocak 2018 yani 35 gün gibi kısa süre içerisinde yaptıklarımızı, yaşadıklarımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Görev alır almaz, kurucu yönetim kurulu oluşturmak için çalışmalara başladım. Bu anlamda yaklaşık 200 kişi ile temasa geçtim. Bu çalışma ekibini oluştururken futbol antrenörlüğü yapmamdan dolayı, bir antrenör gözüyle ekibimi oluşturdum. Bir futbol takımında asker oyuncu da olur, general oyuncu da… Ama her birinin ayrı özelliğinden faydalanarak bir takım oluşturulur. İşte ben de bu düşünceyle toplumun her kesiminden, katmanlarından oluşan, gencini-tecrübelisini, emeklisini, çalışanını, kadınını, erkeğini, esnafını, tüccarını, köylüsünü, şehirlisini dikkatli bir şekilde tespit ederek her meslek grubundan oluşacak şekilde bir yönetim oluşturdum. Bu süreçte, itiraf etmeliyim ki, burada olan arkadaşlarımız en cesaretli olanlarıdır. Beni en çok üzen ise 7 - 8 avukat arkadaşımıza teklif sunmama rağmen, Türkiye’nin geldiği konumundan dolayı görev almak istemediler. Oysa ki bizler hukukun ve adaletin temsilcisi olduğuna inandığımız bu temsilcilerin en başta olması gerektiğini ve bize öncü olmaları gerektiğini düşünmekteyiz. Bu anlamda bir hukuk ve adaleti temsil edecek bir avukatın olmadığından dolayı şahsım adına özür dilerim.

 

“Her düşünceye sahip

bir yönetim oluşturduk”

“Değerli dava arkadaşlarım, bu yönetim kurulunu oluştururken, tıpkı evlilik müessesesinde olduğu gibi ‘3 S’ kuralını yani sevgi-saygı ve sadakat gibi üçlü sacayağını dikkate alan ana kriterler de olduğu gibi saygınlık-ekonomi-zaman-kariyer-vizyon-misyon gibi alt kriterler doğrultusunda hazırladım. Yine ayrıca bir başka kriter olarak da milliyetçi, demokratik, merkez sağ, muhafazakar, ülkücü, Atatürkçü gibi her düşünceye sahip bir yönetim oluşturduk.

Bu yönetimi oluştururken şuna dikkat ettim. Siyasette cesaretli olanların yanında saygın, dürüst, ahlaklı, haramı-helalı dikkate alan, ticareti ve yaşam tarzı ile örnek kişilerden oluşması gerektiğini düşündüğüm için öncelikle Milas’ta, sonrasında Muğla’da ve en sonunda da Türkiye’de temiz siyaset anlayışını getirmek için, siyasi geçmişleri olanlardan ziyade, kişilikleri ön planda olacak şekilde bir yönetim kurulu oluşturdum.

Değerli dostlar, bu kısa sürede sahiden de çok yoruldum. Meslektaşım mali müşavirler iyi bilirler. Aralık-Ocak ayları en yoğun olduğumuz aylardır. İnanın bu süreçte gecemi gündüzüme kattım.

 

Eşine ‘teşekkür’ etti, çocuklarından

“özür” diledi …

“8 Aralık’tan bu yana her gece 3 veya 4’te yattım. Takdir edersiniz ki benim de bir işim, bakmakla mükellef olduğum bir ailem var. Gündüz yapamadığım mesleki işlerimi gece yaptım. Bana bu konuda en başta destekçi ve yardımcı olan sevgili eşim Güler Çayırlı’ya borçluyum. Bir anne gibi saat saat, dakika dakika yemeğimi-suyumu hazırlayıp önüme koydu. Derler ya her başarılı erkeğin arkasında cefakar bir kadın vardır. İşte size örneği… Kıymetli eşim, bir tanem Güler Çayırlı’ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah senden razı olsun. Bu arada çocuklarıma yeterli zaman ayıramadığım ve ilgilenemediğimden dolayı büyük oğlum Hüseyin ve küçük oğlum Cemal Mete Çayırlı’dan özür diliyorum. Beni affedin evlatlarım. Bu dava Türkiye davası… Bu kutlu dava… Türkiye’nin kurtuluş davası… Siz değerli ailemi ikinci plana bıraktığım için özür diliyorum ancak Türkiye olmazsa ne ben, ne ailem, ne de sizler olursunuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır.’

 

Hacıilyas Mahallesi, Menteşe Caddesi, No: 44

“Değerli dostlar, 25 Aralık tarihinde Milas Kaymakamlığı’na resmi olarak İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı müracaatımızı yaptık. İnanın mesleğim gereği birçok şirket, birçok kooperatif, birçok dernek kurdum. Kısmette parti kurmak da varmış! Ama itiraf edeyim ki en zoru parti kurmakmış. Hele hele kurulu bir partide ilçe başkanlığı yapmanın daha kolay olduğunu anladım.

Resmi parti kuruluşumuzu yapmakla birlikte Hacıilyas Mahallesi Menteşe Caddesi, numara 44 Milas adresinde, üç kattan oluşan toplam 400 metrekare alana sahip bina kiralayarak, yerimizi belirledik.

Hayallerim vardı. Parti binası modern ve yuva ortamında bir hizmet binası olsun diye… Bu hayalimi çalışma arkadaşlarımla paylaştım. Allah onlardan razı olsun. Hayalimi gerçekleştirmede maddi ve manevi tüm desteklerini sağladılar. Bu parti binasının yapımında dışarıdan ekonomik destek almamaya özen gösterdik. İstedik ki vermeden almak Allah’a mahsustur. Bundan sonra takdir sizlerin…

 

Akşener’in, ilçe binasının açılışına

gelmesi için girişimde bulunulacak …

“Hizmet binamız, sanıyorum 10 - 15 gün içinde bitecek. Hayalim şu ki, bu hizmet binasının açılış kurdelasını Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in açmasıdır. Bu anlamda, başta Sayın vekilim Prof. Dr. Metin Ergun, Genel Merkez Kurucu Üyemiz Sayın Av. Sevin Çağlayan, Yerel Yönetimlerden sorumlu Kıymetli Başkanım Mehmet Tosun ve değerli İl Başkanım İncilay Gezgin Şekerdağ Hanımefendiden, Genel Başkanımızı Milas’ta açılışa getirilmesi hususunda girişimde bulunacaklarının sözünü almak istiyorum.

Kıymetli misafirler, yine kuruluş süreci içerisinde İYİ Parti’ye gönül vermiş Meral Akşener hayranlarından, gerek sosyal medyadan, gerekse tüm iletişim sistemlerinden çok güzel teveccühler aldım. ‘Beni de yönetimde veya kurullarda değerlendirin’ diye bana mesaj attılar. Buradan şunu ilan ediyorum; biz gönlümüzü ve sevgimizi açtık. Hz. Mevlana’nın dediği gibi, ‘Gel… Gel… Ne olursan ol yine de gel…’ düşüncesiyle hareket edeceğiz. Yönetim anlayışımız herkesi kucaklamak, yönetimi tabana yaymaktır. İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı olarak sloganımız ‘konuşan değil çalışan, farklılık ve farkındalık yaratmak için Milas’ın hizmetindeyiz.!

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyorum. Bu yönetim kurulunu önce Yüce Mevla’ma, sonra da sizlere emanet ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene…” diyerek, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

 

“Türkiye de 1’den büyük!”

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı’nın konuşmasının ardından partiye katılan bir grup yurttaşımıza rozet takılırken, rozet takma töreninin ardından; İYİ Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Kurucu Üyesi Mehmet Tosun, Genel Merkez Kurucu Üyesi Av. Sevin Çağlayan ve eski Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda, Türkiye’nin içinde bulunduğu; sosyal, siyasal, ekonomik, demokratik sorunlar anlatılırken, 2019’da yapılacak seçimler, ülkemiz için tünelden önceki son viraj olarak değerlendirildi. Son konuşmacı Metin Ergun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyük’ sözüne atıfta bulunarak; “Merak etmeyin Sayın Cumhurbaşkanım; Türkiye de 1’den büyük! Bu millet size oy verdi, egemenliğini, iradesini teslim etmedi” dedi.

 

İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyeleri

Konuşmaların ardından, Mehmet Çayırlı başkanlığında görev yapacak olan İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Can Helvacıoğlu, Sibel Metin, Volkan Yalçınkaya, Pembe Sarı, Vural Bulut, Ayşe Tavaslı, Hidayet Kabaçam, Ahmet Yanıkoğlu, Yavuz Doğru, Özer Karadağ, Aylin Yıldırım Dikmen, Cömert Doğan, Erdal Kozak, Esin Öneş, Tacettin Yıldız, Zafer Korucu, Nazan Yakabaşı, Erol Aktay, Özcan Gül, Gönül Gümül, Recep Uzun, İsmail Doğruyol, Esma Akbay, Tayfun Göktaş, Mevlüt Korkmaz, Sultan Acar, Mehmet Bingöl, Serbülent Anıl, Necla Küçük, Gönül Altınöz, Fatma Aydın ve Ruşen Bilgin anons edilerek Milaslılara tanıtıldı.

Tanıtım etkinliği, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Dalgıç     0000-00-00 Yürüdüğü yolda cok büyük başarı diliyorum. Iyi partiye uye olmak istiyorum..
M.Ali Akbay     0000-00-00 Milas İyi parti İlçe yönetiminin tanıtım toplantısı mutlak bir güzellik içinde yapılmış olup takdir görmüştüM.Ali Akbay r.Yerel medya temsilcilerimiz başta olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür ederiz. Saygılarımızla.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X