Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Başkan Tokat ve Milas Halkına davet

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Başkan Tokat ve Milas Halkına davet
Bu içerik 470 kez okundu.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek bu yıl 18’incisi düzenlenecek ‘Yatağan Deve Güreşleri Festivali’ne davet etti.

Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bölgenin en çekişmeli güreşlerine sahne olan Yatağan Deve Güreşlerinin 18’incisi bu yıl 21 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek.

Yatağan Orman kavşağı sahasında düzenlenecek olan güreşler her yıl olduğu gibi yine halka açık ve ücretsiz olacak.

Düzenleyecekleri deve güreşlerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı da davet eden ve güreşlere Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 150 devenin katılacağını belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Geleneksel hale getirdiğimiz ve atalarımızın mirası olan yörük kültürünü yaşatmaya devam edeceğiz. Yatağan güreşleri artık marka oldu. Güreşler örf adetlerimizin yaşatılmasının yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da önem taşıyor. Ege Bölgesi’nin en ilgi çeken güreşlerini tertip ediyoruz. Vatandaşlarımız çok ilgi gösteriyor. Havanın güzel olması durumunda, güreşlerimiz yine çok görkemli geçecektir. Hazırlıklarımız tamam. Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ve tüm Milas halkını güreşlerimize bekliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X