Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Sabancı güven tazeledi…

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Sabancı güven tazeledi…
Bu içerik 435 kez okundu.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen genel kurula; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz

AKP’li Belediye Meclis Üyesi Levent Akyer, yakın ilçelerin oda başkanları, siyasi parti yönetim kurulu üyeleri, bazı mahalle muhtarları ve oda üyeleri katıldı.

Divan başkanlığına Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, başkan vekilliğine Salih Şen, yardımcılığa Kevser Çakar, Sabri Demirtaş ve Devran Karabulut’un seçildiği genel kurul, gündemin okunması ve oylanmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı.

Başkanlık divanına tutanakların imzalanma yetkisinin verilmesi, önceki dönem faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve ibra edilmesi, bilanço gelir-gider raporlarının okunması ve ibra edilmesi, yeni dönem çalışma programının okunması ve tahmini bütçenin okunup oylanması, aylık ücretlerin, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretlerinin tespit edilmesi, odanın taşınır-taşınmaz mallarının alınıp-satılmasına, gerektiği yerlerden borç alınmasına ilişkin, oluşacak yönetime yetki verilmesine ve son olarak da dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Genel kurulda söz alan Oda Başkanı Özay Sabancı; “Bundan 4 yıl önce bu göreve siz değerli üyelerimiz bizleri layık gördünüz. Biz de bu teslim aldığımız bayrağı en iyi şekilde temsil etmek ve sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacıyla ve daha yükseklere çıkarabilmek için siz üyelerimizden aldığımız desteklerle tüm ekibimizle birlikte var gücümüzle mücadele ettik. 4 yıl önce bu kürsüde verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmeye çalıştık ve bazı eksikliklerimiz oldu. Söz verdiğimiz gibi yılda en az 2 defa tüm üyelerimizin yanına giderek birlikte birebir sorunlarını dinlemek için toplantılar gerçekleştirdik. Onların eksikliklerini ve sıkıntılarının çözüme kavuşması için talepleri hep ilgili makamlara bildirdik ve yine 65 yaş üstü olan üyelerimize basit usulde yüzde 50 indirimleri sağladık. Yönetimimle ilk toplantımızda bir planlama yaptık ve bir yıl oturum ücreti almayalım, bunu odaya bağışlayalım ve hem odaya tadilat yaparız hem de bir nevi rahatlarız dedik. Yine siz meslektaşlarımızın zaman kaybı olmadan TPDK süre uzatım işlemlerine Odamız tarafından yardımcı olduk. Önceki yıllarda sicil işlemleri için bilindiği gibi Muğla’ya gidiliyor ya da haftada bir gün sicil odamıza geliyordu. Bu durumda Odalar Birliği Başkanımız Sayın Şükrü Ayyıldız ile konuşarak odamıza online sistem kurarak, odamızda her gün mesai saatleri içinde sizlere hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda önceki yıllarda noterden 60-70 TL. ödeyerek aldığımız imza sirkülerine, gerekli yetkileri alarak sadece üyelerimiz almak kaydıyla 26 TL. karşılığında odamızdan hizmet vermeye başladık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Sözlerime burada son verirken, sabırla beni dinlediğiniz için siz değerli misafirlerimize, üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından odada hizmet vermiş eski yönetim kurulu başkanlarına ve bazı yönetim kurulu üyelerine birer teşekkür plaketi verilmesinin ardından oy verme işlemine geçildi. Tek liste halinde gerçekleşen genel kurulda yeniden başkanlığa aday olan Özay Sabancı üyelerin oyunu alarak yeniden oda başkanı seçildi.

15. Olağan Genel Kurul sonunda, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Özay Sabancı (Başkan), Neşet Pırnaz, Derya Tosun, İlhami Yüksel, Ömür Paskal, Baykan Çetin, Mustafa Akar.

Denetim Kurulu Üyeleri: Erdal Çildir, Hanife Yılmaz, Gülşade Korkmaz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X