Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İstinat duvarı, yağışlara dayanamadı…

Adem KANKAYNAR -

İstinat duvarı, yağışlara dayanamadı…
Bu içerik 1066 kez okundu.

Dün gece bölgemizdeki aşırı yağışlar, özellikle tarımsal faaliyetlerindeki çiftçiyi sevindirirken, uzun zaman kurak geçen kış aylarında, barajlardaki su miktarının da istenilen seviyeye ulaşmasa da, yağışlarla birlikte bir miktar su seviyesinin yükselmesi sevindirici bir gelişme olarak görüldü. Ancak aşırı yağışlar beraberinde farklı sorunları getirdi.

Dün akşam yağan aşırı yağmur, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ni çevreleyen istinat duvarının bir bölümünün yıkılmasına neden olurken, olayın mesai saatleri sonrasında yaşanması, olası can ve mal kaybının önüne geçti.

Sabahın ilk ışıklarında yıkılan bölgede Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Tarık Çubukçuoğlu ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri birlikte incelemelerde bulunurken, hastaneyi çevreleyen ve geçmiş yıllarda ilkel şartlarla yapılmış olan duvarın tamamen yıkılarak, yeniden istinat duvarı yapılması kararlaştırıldı.

 

“Yıkılan alan ağaçlandırılacak”

Hastaneyi çevreleyen istinat duvarının yıkılarak, yeniden duvar örüleceğini belirten 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Çubukçuoğlu; “Duvarın yıkılmasının ardından bölgede düzenleme çalışması yapılacak ve alan, ağaçlandırılacak” diyerek, yapılacak çevre düzenlemesiyle görünümün de modern bir hale dönüşeceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X