Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ovayı sel bastı …

Adem KANKAYNAR -

Ovayı sel bastı …
Bu içerik 995 kez okundu.

Uzun süren kuraklığın ardından başlayan ve birkaç gündür bölgeyi etkisi altına alan şiddetli yağışlar, bölgede istenmeyen bazı olumsuzluklara yol açtı.

İlçemize bağlı birçok mahalleyi kapsayan ve büyük bir bölümü ekili arazilerle kaplı olan ova, yağan aşırı yağmurlar nedeniyle sel baskınlarına maruz kaldı.

Son birkaç gündür, özellikle gece yağan yağmur, ilçe genelinde küçük çaplı maddi zararlara yol açarken, son yağışlarla birlikte ovanın büyük bir bölümü sular altında kaldı. Ekili alanda büyük maddi kayıpların meydana geldiği belirtilirken, öte yandan mahaller arasındaki ulaşımı ve mahalleleri ilçeye bağlayan yollarda da çökmeler meydana geldi.

 

Meralar da zarar gördü…

Meydana gelen sel baskınları sonrası mahallelerin sınırları içerisinde yer alan meralar da, yağışlar nedeniyle zarar görürken, mahalle sakinleri hayvanlarını otlatmak üzere ahırlardan çıkarmadı.

Avşar Mahalle Muhtarı İsmail Kop ile yaptığımız telefon görüşmesinde Muhtar Kop, Avşar Mahallesi’nde çok ciddi bir sıkıntının meydana gelmediğini ancak Aktaş, Ovakışlacık ve Damlıboğaz mahallelerinin bulunduğu bölgedeki ekili arazilerin büyük ölçüde zarar gördüğünü söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X