Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas, Menteşe ve Marmaris Mezbahalarında kaliteli üretim sürüyor

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Milas, Menteşe ve Marmaris Mezbahalarında kaliteli üretim sürüyor
Bu içerik 453 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas, Menteşe ve Marmaris Mezbahalarının, uluslararası gıda güvenliğine ve hijyen standartlarına uygun kırmızı et üretimi yapıldığı anlamına gelen ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistem sertifikasının devamlılığını sağlayarak kalitesini bir kez daha kanıtladığı bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, vatandaşların sağlıklı ve kaliteli et ihtiyacını karşılamak için hizmet veren, bu yönde çalışmalarını titizlikle yürüten Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı mezbahalarda gerçekleştirilen denetim ve gözetimlerin ardından Menteşe, Milas ve Marmaris mezbahalarında uluslararası gıda güvenliğine ve hijyen standartlarına uygun kırmızı et üretimi yapıldığını gösteren ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistem sertifikasının devamlılığı sağlandı.

Konu ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Mezbaha tesislerimizin gerekli modernizasyon ve iyileştirme çalışmaları 2014 yılında tamamlanarak, bu kalite belgelerine sahip olundu. Tesislerimizde yapılan denetimlerin ardından TS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistem sertifikasının devamlılığı sağlandı. Vatandaşlarımıza kaliteli ve sağlıklı hizmetler sunmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz” denildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Mezbahası’nda bugüne kadar 23 bin 690 adet küçükbaş, 26 bin 84 büyükbaş, Milas Mezbahası’nda 18 bin 377 küçükbaş, 19 bin 847 büyükbaş ve Marmaris Mezbahası’nda da 4 bin 44 adet küçükbaş ile 2 bin 52 adet büyükbaş hayvanın kesimi sağlıklı ve uygun bir şekilde yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X