Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Kahraman Ordumuz, Afrin harekâtında bir kez daha milletimizin gururu olduğunu göstermiştir”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Kahraman Ordumuz, Afrin harekâtında bir kez daha milletimizin gururu olduğunu göstermiştir”
Bu içerik 500 kez okundu.

Ordumuzun ‘Afrin Operasyonu’ dolayısıyla ADD Genel Merkezi’nce bir açıklama yapıldı.

ADD Genel Merkezi’nin, ADD Milas Şubesi tarafından gazetemize iletilen, “Kahraman Ordumuz Afrin harekâtında bir kez daha milletimizin gururu olduğunu göstermiştir” başlıklı açıklaması şöyle …

 

Atatürkçülerin temel arzusu, ordumuzun başarılı olması ve bu harekâtın mümkün olan en az zaiyatla sonuçlanmasıdır …

Ordumuzun Afrin harekatında göstermekte olduğu başarı hepimizin gururudur. Suriye konusunda mevcut siyasi iradenin izleyegeldiği yanlış politikalar; ordumuzu, Suriye’de bir kez daha yeni bir cephede savaşmak zorunda bırakmıştır.

Afrin harekâtında ordumuzun başarılı olması ve bu harekâtın mümkün olan en az zaiyatla sonuçlanması biz Atatürkçülerin temel arzusudur.

Ülkemiz çıkarlarına yönelik olarak terörist gruplarla her yerde ve her zaman mücadele edilmesi gerektiği inancındayız. Mevcut siyasi iradenin Suriye politikasındaki yanlışlıkların bir an önce düzeltilerek Esad rejimi ile ülkemiz çıkarlarına yönelik işbirliği içinde olması da bu doğrultuda büyük önem taşımaktadır. Emperyalist politikaların başarılı olmaması için sınırlarımızda konuşlanan teröristlerin ortadan kaldırılması ve Esad rejimi ile işbirliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu aşamadaki önceliğidir.

 

Afrin harekâtı bir kez daha ABD’nin gerçek yüzünü

ortaya koymuştur

ABD’nin Orta Doğuda emperyalist çıkarlarına ve politikalarına karşı uyanık olmalıyız. Afrin harekâtı bir kez daha ABD’nin gerçek yüzünü ortaya koymuştur.

Afrin harekâtının başarısından kuşku duymuyoruz ancak dış politikada sürekli yalpalayan mevcut siyasi irade Afrin harekâtı için uluslararası platformda doğru adımları atabilmelidir.

PKK/YPG gibi terör örgütlerinin ABD tarafından silahlandırılıyor olması BM Sözleşmesi’nin 51. Maddesi kapsamında Afrin harekâtını “mecburi” kılmaktadır. Bu mecburiyet halinin oluşmasında AKP’nin yanlışlıkları ve mezhepçi politikalar temelli ihmalleri, göz ardı edilmemelidir.

Mevcut siyasi irade, Afrin harekâtının uluslararası alandaki meşruiyetini sorgulatmamak için Suriye rejimi ile iletişim kanallarını açık tutmalıdır. Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını uluslararası alanda iyi anlatmalıyız.

Suriye’nin toprak bütünlüğünü her platformda vurgulamamız büyük önem taşımaktadır.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti toplantıya çağırmalıdır. Çünkü BM’ye üye olan ülkemizin terörizm ile mücadelesi söz konusudur.

Kahraman ordumuzun başarısı ve gayreti, mevcut siyasi iradenin yanlış politikalarına heba edilmemelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X