Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas ürünlerinin Katar’a ihracı için ‘fırsat kapısı’ açıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas ürünlerinin Katar’a ihracı için ‘fırsat kapısı’ açıldı
Bu içerik 508 kez okundu.

Türkiye ve Katar arasındaki ticaretin geliştirilmesi amacıyla geçen hafta T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin de katılımıyla TOBB heyetinin Katar’a yaptığı ziyaret sırasında Milas ürünlerini tanıtan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e Katar’dan talep geldi.

Türk - Katar ortak kuruluşu bir firmadan gelen talep yazısında, Milas ürünlerini tanıtan broşürlerle birlikte ürünlerin fiyatlarının bildirilmesi istendi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, TOBB tarafından düzenlenen ve T. C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin de katıldığı Katar iş gezisinde yer alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında Milas ürünlerini tanıtmak amacıyla Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmet bin Casim bin Muhammed Al Sani ile Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeyh Khalifa bin Jasim Al Tahani ve Katarlı işadamlarıyla bir dizi görüşme yapmıştı.

Görüşmelerde, başta coğrafi işaretli Milas Zeytinyağı olmak üzere Milas ürünlerini tanıtan Reşit Özer’e, Katar ziyaretinin hemen ardından Katar’dan bir ticaret teklifi geldi. Türk - Katar ortak kuruluşu olan bir firmanın yetkilisi tarafından gönderilen ticari işbirliği teklifinde, Katar’a Milas’tan ihraç edilebilecek ürünler, bu ürünleri tanıtan broşür, katalog ve ürün tanıtıcı diğer belgelerin, ihraç ürünlerinin birim fiyatlarıyla birlikte en kısa sürede bildirilmesi istendi. Yazıda, “Grup firmamızın yetkilileri ile fabrikada yaptığımız toplantı çerçevesinde, sizden tanıtımını yaptığınız ürünler ile ilgili broşür, katalog, tanıtıcı evraklar ve fiyat listesini göndermenizi rica ederiz” denildi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Katar ziyareti sırasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da desteği ve katkılarıyla Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile görüşerek Milas ürünlerini tanıtma fırsatı bulduk. Ardından Katarlı işadamlarına, başta coğrafi işaretli Milas Zeytinyağımız olmak üzere yöremizin ürünlerini anlattık. Katar’dan dönüşümüzün hemen ardından, Türk - Katar ortaklığı olan bir firmadan işbirliği önerisi mektubu aldık. Bu mektup uyarınca hemen yöremizdeki markalı ürün üreticileriyle bir toplantı yapacağız ve ihracat potansiyelimiz olan ürünlerimizi Katar firmasına bildireceğiz. Katar ziyaretimizle birlikte Milas ürünleri için bir fırsat kapısı açılmış oldu. Dilerim bu kapıdan Milas ve ülkemiz ekonomisi için çok verimli ticaret fırsatı doğar” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X