Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas, engelli yurttaş için seferber oldu …

Adem KANKAYNAR

Milas, engelli yurttaş için seferber oldu …
Bu içerik 2145 kez okundu.

Geçen Cumartesi günü ailesiyle birlikte ilçemize bağlı Kırcağız mahallesine zeytin hasadı için giden ve kaybolan 29 yaşındaki zihinsel engelli Mustafa Ali Yorulmaz’ın bulunması için adeta seferberlik ilan edildi. Arama-kurtarma çalışmalarının başlatılmasının üzerinden 48 saatten fazla bir zaman geçmesine rağmen, kayıp yurttaş bulanamadı.

 

İlçemize bağlı Kırcağız mahallesindeki zeytinlik araziden kaybolduğu bildirilen, ailesi tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı’na haber verilmesiyle; Jandarma, AKUT, AFAD ekiplerinin yanı sıra, yurttaşların da gönüllü olarak başlattığı arama kurtarma çalışmalarının üzerinden 48 saatten fazla zaman geçmesine rağmen arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Kaybolduğu zeytinlik araziden başlamak üzere kent merkezine doğru bütün alanda, termal drone, iz takip köpekleri de kullanılarak arama yapıldı ancak zihinsel engelli gencin izine rastlanılamadı.

Bir yandan arama kurtarma ekipleri geniş bir bölgede arama çalışmasını sürdürürken, diğer yandan Milas Belediyesi hoparlörlerinden ve sosyal medya aracılığıyla kayıp yurttaşın bulunması için bilgi paylaşımında bulunuluyor.

 

Aile, perişan vaziyette …

Çocuklarının kaybolmasının üzerinden geçen iki gün, ailenin de perişan olmasına neden oldu. Anne-baba bitkin bir vaziyette iyi bir haber almak için umutla beklerken, ilçemizdeki birçok kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, Oda ve Dernek yöneticileri başta olmak üzere, aileye geçmiş olsun dileklerini iletmek, bu zor anlarında yanlarında olmak üzere yoğun bir şekilde ziyaretlerine gidiyorlar.

 

 

Gelen haberle herkes umutlandı …

Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ve CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan ile bazı ilçe yöneticileri, aile ile görüşürken gelen bir haberle sevince boğuldular. Gelen ihbarda, zihinsel engelli gencin 27 Ocak 2018 Cumartesi günü akşam saatlerinde, Kırcağız Kavşağı’ndaki Özel İzan Hastanesi’ne ait Konukevi çevresinde görüldüğü ileri sürüldü. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, durumu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma’ya bildirdi.

Güvenlik güçleri vakit geçirmeden Konukevi’ne ait güvenlik kameraları başta olmak üzere, çevredeki güvenlik kameralarında inceleme başlattı.

Gazetemizin baskıya hazırlandığı saatlerde henüz kayıp zihinsel engelli genç Mustafa Ali Yorulmaz ile ilgili sevindirici bir habere ulaşılamamıştı ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X