Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘İŞ-KUR Milas Hizmet Merkezi’ açıldı…

Adem KANKAYNAR -

‘İŞ-KUR Milas Hizmet Merkezi’ açıldı…
Bu içerik 1705 kez okundu.

İŞ-KUR Muğla İl Müdürlüğü’ne bağlı Milas İlçe Hizmet Merkezi açıldı. Bir müdür ve 7 personel ile hizmet vermeye başlayan kurumda, çalışma hayatına dair tüm işlemler yapılabilecek.

 

İlçemizde, eski Sümerbank hizmet binası olarak bilinen yerde, geçtiğimiz yıl başlanan tamir ve tadilat işlemleri tamamlanarak, İŞ-KUR Muğla İl Müdürlüğü’ne bağlı Milas Hizmet Merkezi, bir müdür ve 7 personel ile Milas ve Bodrum halkına hizmet vermeye başladı.

17 Ocak 2018 tarihinden itibaren; işe yerleştirme, her türlü kurs, işsizlik sigortası ödemeleri, işçi-işveren münasebetleri ve çalışma hayatına ilişkin tüm konularda hizmet vermeye başlayan hizmet merkezine gelerek incelemelerde bulunan İŞ-KUR Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli, kurumun işleyişine dair açıklamalarda bulundu

İl Müdürü Sarıyerli; “Bugüne kadar hizmet verdiğimiz tüm alanlarla ilgili işlemleri yapmak üzere vatandaşımız Muğla’ya gelmek durumundaydı, ancak 17 Ocak’tan itibaren İl Müdürlüğümüze gelmeksizin tüm işlemleri Milas’taki merkezimizden yapabilecekler. Bu noktada işveren ve iş dünyasının tüm çalışanları İl Müdürlüğümüzde yapılan tüm işlemlerini buradan da yapabilirler. Başlangıç olarak 8 personelimizle hizmet vermeyi sürdüreceğiz, ihtiyaç duyulması halinde personel takviyesi yapabiliriz” dedi.

Yıllardır atıl durumda olan kamuya ait binanın, gerekli tadilat ve depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılarak modern bir hizmet binasına dönüştürüldüğünü vurgulayan Sarıyerli; “Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman Soylu, dönemin Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek, yine dönemin Milas Kaymakamı Sayın Fuat Gürel başta olmak üzere, tıkandığımız yerde bizlere her türlü desteği sağlayan AK Parti Muğla İl Başkanı Sayın Kadem Mete ve dönemin Milas İlçe Başkanı Sayın Levent Akyer ve bu hizmet binasının oluşması adına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” diyerek, ‘Hizmet Merkezi’nin ilçemize, Bodrum’a ve Muğla’ya hayırlı olmasını diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X