Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Balavca’da ıslah çalışmaları sürdürülüyor

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Balavca’da ıslah çalışmaları sürdürülüyor
Bu içerik 495 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri, ilçemiz merkezinden geçen Balavca deresinin yaşattığı sorunları en aza indirebilmek için ıslah çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en fazla yağış alan ikinci ili konumunda olan ilimiz Muğla’da, derelerle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, ilçemizdeki Balavca deresinde de ıslah çalışmaları sürüyor.

Milas’ın en uzun derelerinden biri olan ve ilçemizi bir uçtan bir uca kateden Balavca deresinde, geçtiğimiz Aralık ayında başlayan ıslah çalışmalarının 250 gün içinde bitirilmesi hedefleniyor.

Islah çalışması kapsamında ayrıca dere temizlikleri de yapılıyor.

Balavca deresinde ekipler tarafından yapılan etüd çalışmalarının ardından derenin ilçemiz merkezinden geçen 3 buçuk kilometrelik kısmında ıslah çalışmaları ile birlikte dere temizlik çalışmaları da devam ediyor. Ağustos ayında bitirilmesi planlanan Balavca deresi ıslah çalışmalarında bugüne kadar, derenin 1 kilometrelik kısmı ıslah edilerek tabanı betonla kaplandı.

 

Temiz bir çevre için çalışıyoruz

Konuyla ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere Muğla Türkiye’nin en fazla yağış alan ikinci ili. Bu nedenle derelerin ıslah çalışmalarını bir an önce tamamlayarak derelerde yoğun yağışın sebep olabileceği olumsuzluklardan vatandaşlarımızın etkilenmemesi için gerekli önlemler ekiplerimiz tarafından alınıyor. Bunun yanı sıra şehrimizin görselliğinin bozulmaması ve kötü kokuların yayılmaması adına Balavca deresinde ıslah çalışmaları da yürütülüyor. Ayrıca dere tabanının betonla kaplanması ile birlikte derede su birikintisi oluşması ve yabani otların çıkması engellenecek. Temiz bir çevre için tüm ilimizdeki derelerin ıslahını kısa sürede tamamlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-02-02 Bu çalışma yapılırken dereye akan ve pis koku yaratan foseptik akıntılarına çözüm bulunmalı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X