Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yemyeşil ve rengarenk bir Milas için çalışıyorlar

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Yemyeşil ve rengarenk bir Milas için çalışıyorlar
Bu içerik 471 kez okundu.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün, ilçemizi güzelleştirmek için yeşillendirme-çiçeklendirme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekte olduğu bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, bir yandan yeni projeler hazırlanırken, saha uygulamaları da tüm hızıyla sürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, ilçemiz genelindeki tüm mahallelere yeni parklar inşa edilirken, mevcut birçok park yeniden düzenleniyor, cadde, sokak ve yeşil alanlarda da budama ve çevre düzenlemeleri gerçekleştiriliyor. Ekipler ayrıca ilçemizin her yerine, kendi sera alanında yetiştirdiği mevsimlik çiçeklerin dikim işine de devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Milas Belediye binası önündeki alanda mevsimlik çiçekler sökülerek topraklar tazelenip gübrelendi. Hazır hale getirilen alanlara yeni mevsimlik çiçek dikimine başlandı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerince, kışlık çiçek dikiminin program dâhilinde devam edeceği, ayrıca ekiplerin şehir genelinde bulunan ağaçlarda ve parklarda budama çalışmaları yaptıkları belirtildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milasımızın sahip olduğu doğal güzelliklerinin bilinciyle, çok daha güzel ve yüksek standartlarda yaşam imkanı için tüm birimlerimiz çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X