Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Milas Fuar ve Kongre Merkezi’ için bir adım daha …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Milas Fuar ve Kongre Merkezi’ için bir adım daha …
Bu içerik 506 kez okundu.

MİTSO’nun, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nden (ABİGEM) maddi destek sağlayarak Milas’a yeni bir ‘Çok Amaçlı Fuar Alanı ve Kongre Merkezi’ kazandırmak amacıyla ABİGEM Denizli Merkezi’nin uzmanlarını Milas’a davet ettiği, ABİGEM yetkilileriyle görüşen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in, yeni fuar alanı projesini anlatarak kurumdan proje desteği talep ettiği bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, uzunca süredir gündemde olan “Milas’a çok amaçlı modern bir fuar alanı yapılması” konusunda kısa bir süre önce Kaymakam Eren Arslan’ın başkanlığında Milas Belediye Başkanlığı ve meslek odalarıyla, ilgili bazı kurumların da katılımıyla bir durum değerlendirmesi yapılmıştı. Toplantıda, Milas’ın yeni fuar alanı ve kongre merkezinin Pilavtepe mevkiinde, Süt Birliği’nin önünde, mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait 26 dönümlük alanda kurulması konusunda ilke kararı alınmış ve bu konuda girişimlerde bulunmak için MİTSO görevlendirilmişti. Toplantının hemen ardından harekete geçen MİTSO, ABİGEM’in İş Merkezi Direktörü Sıdıka Arıman ve Program Yöneticisi Enis Erdal’ı Milas’a davet etti.

MİTSO’nun davetiyle Milas’a gelen ABİGEM’in uzmanları MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile bir toplantı yaptılar. Toplantıda, Bodrum karayolu kenarında, Süt Birliği’nin önündeki araziye çok amaçlı bir fuar alanı ve kongre merkezi yapmayı amaçladıklarını anlatan Reşit Özer, burada aynı zamanda Milas ürünlerinin sergilenerek satışa sunulacağı bir yöresel ürün pazarı kurmak istediklerini belirtti.

Toplantıda, çeşitli olasılıklar değerlendirilerek ABİGEM’den bu konuda öncelikle bir fizibilite hazırlaması istendi. ABİGEM uzmanları, projenin kurumdan hibe desteği sağlanarak yapılabilmesi için hazırlık yapacaklarını ve bir fizibilite dosyası hazırlayacaklarını ifade ettiler. ABİGEM uzmanları, proje kapsamında, yapılması düşünülen yöresel ürünler pazarında tüm GEKA bölgesinin ürünlerinin pazarlanabileceğini belirterek, bu durumda projeye hibe desteği alma olasılığının daha da artacağını sözlerine eklediler.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, “Amacımız yılda sadece bir iki fuar düzenlenecek bir mekan oluşturmak değil, yıl boyu 365 gün faaliyet sürdürecek bir mekan oluşturmak. Bunun arayışı içindeyiz. Bodrum karayolu kenarındaki Süt Birliği’nin önüne böyle bir fuar alanı ve kongre merkezi yapabilirsek, burada aynı zamanda Milas ürünlerinin de satışa sunulacağı bir yöresel ürün pazarı kurmak istiyoruz. Bunu da bir ABİGEM projesi olarak yapıp, projenin yatırım bütçesini büyük ölçüde çözebiliriz diye düşünüyoruz. ABİGEM’den gelen uzman arkadaşlarımız konuyu değerlendirip bize bir rapor sunacaklar. En kısa sürede Milas’a modern bir fuar alanı ve kongre merkezi kazandırmak istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X