Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla Boğacılar Derneği’nden Başkan Tokat’a ziyaret

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Muğla Boğacılar Derneği’nden Başkan Tokat’a ziyaret
Bu içerik 460 kez okundu.

Yeni kurulan Muğla Boğacılar Derneği Yönetim Kurulu, derneği tanıtmak ve çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Muğla Boğacılar Dernek Başkanı Ümit Aslan, Ali Turbalıoğlu, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, Ören Boğa Güreşleri Tertip Komitesi Üyeleri Kahraman Akar ve Mehmet Yılmaz katıldı.

Muğla Boğacılar Derneği Başkanı Ümit Aslan, derneğin yeni kurulduğunu belirterek, “Bu kültür hepimizin kültürüdür. Yörük kültürünün, bizleri bir araya getirecek en iyi kültür olduğunu düşünerek bu derneği kurmak ve başkanlığını yapmak için çaba verdim. Dernek olarak, Muğla ve çevresi ile birlikte belirli zamanlarda Boğa Güreşleri tertip etmek istiyoruz. Mayıs ayı içerisinde de Milas’ta böyle bir organizasyon yapma planımız var” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve her iki dernek başkanına da çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Tokat, yerel ve kültürel değerlerin korunmasının önemine dikkat çekti ve kültürel değerlerin yaşatılması için yapılan çalışmalara elinden geldiğince destek olmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X