Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

26 Mart 2018 Pazartesi günü saat 18’e kadar

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

26 Mart 2018 Pazartesi günü saat 18’e kadar
Bu içerik 594 kez okundu.

Muğla, Aydın ve Denizli illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı - GEKA’nın 2018 yılı için hibe desteği vereceği proje konuları ve destek miktarları belli oldu. GEKA, bu yıl “Kültür turizminin geliştirilmesi” ve “Kooperatif ve Birliklerin güçlendirilmesi” konularında hazırlanacak projelere hibe desteği sağlayacak.

Proje sahiplerinin, hibe desteğinden yararlanmak için projelerini en geç 26 Mart 2018 günü saat 18.00’a kadar GEKA’ya teslim etmeleri gerekiyor.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, GEKA, 2018 yılında hibe desteği sağlayacağı projeleri ve destek miktarlarıyla koşullarını MİTSO’da yapılan toplantıda açıkladı.

GEKA’nın Muğla Yatırım Ofisi Uzmanı Mehmet Sert ile Denizli ABİGEM’in Program Yönetim Bürosu’ndan Emrah Balkan tarafından açıklanan proje konuları ile hibe miktarları ve yararlanabilme koşullarının açıklandığı toplantıya Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir ve Yüksekokulun Öğretim Görevlileri ile MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Müzesi Müdiresi Gülnaz Savran ile müzede görevli Arkeologlar, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin ve Milas İç Su Ürünleri Yetiştirici ve Üreticileri Birliği Başkanı Muhammet Toğuç, Tarım İlçe Müdürlüğü ile bazı kooperatiflerin ve kurumların temsilcileri katıldılar

GEKA’nın 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı ile Mali Destek Programları’nı, bunların “Değerlendirme Süreçleri” ve “Temel Değerlendirme Kriterleri”nin tanıtımını yapan Muğla Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mehmet Sert, bu yıl hibe desteğinin “Kültür turizminin geliştirilmesi” ve “Kooperatif ve Birliklerin güçlendirilmesi” konularında hazırlanacak projelere verileceğini bildirdi.

Mehmet Sert, Kültür turizminin geliştirilmesi için toplam destek miktarının 20 milyon TL, azami destek miktarının 2 milyon TL ve asgari destek miktarının ise 100 bin TL olduğunu ve destek miktarının ise yüzde 25 ile yüzde 75 arasında uygulanacağını belirtti.

Kültür turizminin geliştirilmesi programından kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, üniversitelerin rektörlüklerinin, odalar ve borsalar gibi kamu kurumu niteliğindeki meslek odalarının yararlanabileceğini anlatan Sert, proje süresinin en çok 24 ay olduğunu söyledi.

Kooperatif ve Birliklerin güçlendirilmesi programındaki toplam destek miktarının 10 milyon TL, azami destek miktarının 500 bin TL, asgari destek miktarının ise 50 bin TL olduğunu anlatan Mehmet Sert, bu projeler için de yüzde 25 ile yüzde 90 arasında hibe desteği sağlanacağını belirterek, “Kooperatif ve birliklerin güçlendirilmesi” programından tarımsal kalkınma kooperatiflerinin, su ürünleri kooperatiflerinin, küçük sanatkarlar kooperatiflerinin, üretim ve pazarlama kooperatiflerinin, işletme kooperatiflerinin ve tarımsal üretici birlikleri kanunu kapsamında kurulan birliklerin yararlanabileceklerini belirterek, hazırlanacak başvuru dosyalarının en geç 26 Mart 2018 Pazartesi günü saat 18’e kadar GEKA’ya ulaştırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X