Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şampiyonluk maçını Yeni Milasspor kazandı!

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Şampiyonluk maçını Yeni Milasspor kazandı!
Bu içerik 650 kez okundu.

Maçın Hakemleri- Yusuf Yaratıcı, Hasan Cebeci, Şivan Kesici

 

Yeni Milasspor- Anıl Karadere, Hasan Özkan, İnan Karabulut, Mahmut Ermaşa, Ubeyd Eren, Aykut Göçmen, Emre Kuncak, Metehan Çelik, Ehli Jani Demirtaş, İhtilal Durmuş (Yedekler- Arda Çam, Emrehan Tekbaş, Yiğithan Yüksel, Engincan Lök, Muhammet Kurnaz, Emirhan Gürler, Oktay Pınar)

Antrenör- Hüseyin Öztemiz

 

Ortakent Yahşispor- Süleyman Çağrı Kabasakal, Mustafa Emre Akman, Uğur Can Başaran, İlhan Kaygusuz, Hüseyin Çağırgan, Tolga Avcı, Berk Alacabağ, Çağan Kalafat, Kadir Görkem Küçük, Gökhan Kabayel, Osman Küçük (Yedekler- Yusuf Nurullah Ateş, Ramazan İnan, Furkan Kemal Furtun, Serkan Şahin, Alican Kocagöz, Hacı Orhan, Bahri Bıçakçı)

Antrenör- Gökhan Kabayel

 

Emre Kuncak açtı, İhtilal

Durmuş tamamladı

Muğla Süper Amatör Küme Futbol Liginde eşit puanlara sahip iki takımın maçından gülerek ayrılan taraf Yeni Milasspor oldu.

Milas Stadyumunda 4 Şubat Pazar günü oynanan Şampiyonluk karşılaşmasında ilçemiz takımı Yeni Milasspor, şampiyonluk yolunda rakibi Ortakent Yahşispor’u Emre ve İhtilal’in golleriyle 2 - 0 yenerek haftayı 3 puanla kapattı.

Karşılamanın ilk yarısında atak ve baskılı bir oyun oynayan Yeni Milasspor, dakikalar yirmiyi gösterirken takım kaptanı Emre Kuncak ile golü bularak skoru 1 - 0 yaptı. Milasspor atağında ceza sahası içinde topla buluşan Emre, Ortakent savunmasından önce fırsatçılığını konuşturarak kafa ile golü attı.

Gol sonrası orta saha mücadelesi şeklinde geçen müsabakada gollü arayan taraf yine Milasspor oldu. Yeni transferlerden Aykut Göçmen, Ehli Jani Demirtaş, Alaadin İlhan ve Metehan Çelik’in takıma katkıları oldukça iyiydi. Özellikle Aykut orta sahada iyi işler yaptı, arkadaşlarını gol atağına yönlendirdi.

Yeni transferlerden İhtilal Durmuş, ilk yarıda çok fazla topla buluşamadı. Ancak klâsına yakışır bir top oynadı. Takım kaptanı Emre, her zaman oynadığı futbolla takımının gol ataklarında hareketli olan isimdi. Savunmada Hasan Özkan, Mahmut Ermaşa, İnan Karabulut, orta sahada Ubeyd Eren, Metehan Çelik takıma katkı sağlayan isimler oldular.

İlk yarıda kaleci Anıl’a fazla bir iş düşmedi. İkinci yarıda Ortakent ataklarında son adam olarak Anıl dikkatliydi.

Maçın ilk yarısında Ortakent zaman zaman ataklarla gol aradı ancak Milasspor savunması Hasan ve Mahmut ile bu atakları başarıyla kesti.

Maçın İkinci Yarısında ise ilk on beş dakika konuk takımın ataklarını gördük. Özellikle Osman Küçük ve Berk Alacabağ, Ortakent takımının gol ataklarını sürükleyen isimler oldular.

 

Topu çizgiden çıkardı

Maçın kırılma anı dakika 60’da gelişti. Ortakent atağında ceza sahası içinde topla buluşan Berk, kaleci Anıl’ın yanından topu kaleye gönderdi. Tam çizgiyi geçerek gol olacak olan topa son anda Alaadin İlhan yetişti ve çizgiden topu çıkartarak Ortakent golüne engel oldu.

İki haftadır oyuna sonradan girerek üç gol atan Yeni Milasspor’un alt yapı futbolcusu Yiğithan Yüksel, Metehan’ın yerine oyuna girdi. Her topla buluşmasında Milasspor tribünlerinden olumlu destek alan Yiğithan, oyunda kaldığı sürede oldukça iyi işler yaptı. Maçın sonlarına doğru İhtilal girdiği net iki pozisyonda topu gol olarak Ortakent kalesine gönderemedi. Maç böyle sonuçlanacak derken gelişen Yeni Milasspor atağında Yiğithan güzel bir pasla topu ceza sahasındaki İhtilal’e gönderdi.

İhtilal üçüncü kez buluştuğu topu bu kez iyi kullanarak Ortakent kalesine gönderdi, yan direğe çarpan top filelerle buluştu ve Yeni Milasspor maçta 2 - 0 öne geçti.

Maçın sonlarına doğru Yeni Milasspor’da oyuna, Emrehan Tekbaş ve Engin Lök de dâhil oldular. Oyundan kaptan Emre Kuncak ve Ehli Jani Demirtaş çıktılar.

Karşılaşmanın orta hakemi Yusuf Yaratıcı’nın futbolcularla maç içindeki diyalogları son derece olumlu ve güzeldi. Üç hakem de maçı son derece temiz yönettiler.

Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile Yeni Milasspor futbolcuların, galibiyeti, kendilerini doksan dakika boyunca susmadan destekleyen Yeni Milasspor taraftarlarıyla kutlamaları çok güzel bir tablo oluşturdu.

Yeni Milasspor şampiyonluk mücadelesinde aldığı bu çok değerli 3 puan ile en yakın rakibi Ortakent’in 3 puan önünde liderlik koltuğunda oturmayı sürdürdü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X