Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Kent Konseyi’nden konferanslar …

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Milas Kent Konseyi’nden konferanslar …
Bu içerik 749 kez okundu.

Yerel yönetimlerde kentler için özel ve anlamlı bir yeri olan Kent Konseyleri, yaptıkları birçok etkinlikle kentlerin geleceğine yön verirken, Milas Kent Konseyi’nce 9 Şubat - 27 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek bir dizi konferansla, aralarında ilçemize özgü bazı konular da olmak üzere birçok konuda bilgilendirmelerde bulunulacak.

 

Yarın başlıyor

Milas Kent Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre; 9 Şubat 2018 Cuma günü Prof Dr. Adnan Erkuş tarafından verilecek olan ‘Bilimsel Bakış Açısıyla Kocakarı İlaçları ve Falcılık’ adlı konferans ile başlayacak etkinlikler dizisi, 16 Şubat 2018 Cuma günü Ali Osman Menteşe tarafından ‘Zeytini ve Zeytinyağını Nasıl Üretmeliyiz?’ konulu konferans, 23 Şubat 2018 Cuma günü Jeoloji Mühendisi Azmi Peker tarafından sunulacak ‘Milas’ın Depremselliği’, 2 Mart 2018 Cuma günü Makine Mühendisi Serap Türker tarafından ‘Binalarda Isı Yalıtımının Önemi’ konulu konferans, 9 Mart 2018 Cuma günü Yazar Tomris Mergen tarafından ‘Türkçenin Düzgün Kullanımı’, 16 Mart 2018 Cuma günü Aregala Başkanı Ahmet Çetin tarafından ‘Yemek Dünyası İçinde Yöresel Tatlar’, 23 Mart 2018 Cuma günü Bilgisayar Uzmanı Murat Gör tarafından ‘İnternet ve Siber Zorbalık’, 30 Mart 2018 Cuma günü Uzman Psikolog Şaduman Kaçan tarafından ‘Eşler Arası İletişim Çatışmaları ve Çözüm Yolları’, 6 Nisan 2018 Cuma günü İş Güvenliği Uzmanları Nevzat Çağlar Tüfekçi ve Metin Kaçan tarafından ‘İşyerlerinde ve Evlerde Alınacak Emniyet Tedbirleri’, 13 Nisan 2018 Cuma günü Arkeolog İsmail Ernur Öztekin tarafından ‘Milas’ın Kültürel Değerleri ve Koruma Projesi’, 20 Nisan 2018 Cuma günü Fotoğraf Sanatçısı Selahattin Çelik tarafından ‘Fotoğraf Çekimi Sanatı’ ve 27 Nisan 2018 Cuma günü Prof. Dr. Haluk Alagöl tarafından ‘Meme Hastalıklarında Erken Tanı ve Tedavi’ konulu konferanslar ile sürecek.

 

“Hemşehrilerimizin öneri ve katkılarını bekliyoruz”

Milas Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynep Mat, 27 Nisan’a dek sürecek konferansların ‘2018 Kış Programı’ olarak düzenleneceğini ve yaz döneminde de yine farklı konularda seminerleri sürdürmeyi planladıklarını belirterek, “Bundan sonraki dönemde ele alınması gereken konularla ilgili tüm hemşehrilerimizin öneri ve katkılarını bekliyoruz” dedi.

 

Davet

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; halkımızın bilinçlenmesi, doğru bir şekilde bilgi edinmesi, yaşadığımız kent hakkında sağlıklı bir bilgiye sahip olmaları açısından düzenlenen etkinliklerin son derece önemli olduğuna vurgu yapılarak, tüm Milaslı hemşehrilerimiz, düzenlenecek konferanslara davet edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-02-08 Konferansları düzenleyen Milas Kent Konseyini ve bu etkinlikleri programlayan Prof. Dr. Adnan Erkuş'u kutlarım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X