Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bağdamları’ndaki içme suyu hattı çalışmaları tamamlanıyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bağdamları’ndaki içme suyu hattı çalışmaları tamamlanıyor
Bu içerik 495 kez okundu.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Bağdamları mahallemizde yaklaşık 3 aydır sürdürdüğü içme suyu hat yenileme çalışmalarını tamamlama noktasına geldi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, ilçemize bağlı mahallelerde ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yeniliyor. İlçemiz genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Bağdamları mahallesinin 20 yıl önce yapılmış olan içme suyu hatlarının yerine, modern ve sağlıklı içme suyu hatları çekiliyor.

Yaklaşık 3 ay önce MUSKİ ekipleri tarafından başlatılan hat yenileme çalışmaları sonucunda mahallenin daha nitelikli içme suyuna kavuşması amaçlanıyor. Ayrıca kireçlenmeden dolayı tıkanan hatlar da yenilenerek abone bağlantıları yapılıyor.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, çalışmaların tamamlanmasından itibaren mahallenin 20 yıllık içme suyu hatlarının tamamen yenilenmiş olacağını belirterek, “Bağdamları Mahallesinin içme suyu hatları 1997 yılında yapılmış. Büyükşehir Yasası ile köylerin mahalle statüsü kazanmasının ardından MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak Bağdamları Mahallesinin içme suyu şebekesinin yatırıma alınıp yenilenmesi gündeme geldi. Plan ve projelerimiz sonucunda yaklaşık 3 ay önce çalışmalarına başlayan MUSKİ ekiplerimiz, mahallenin içme suyu hattının tamamını yenileme noktasına geldi. Hava koşullarının elverişli olması durumunda, 15 gün gibi kısa bir sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda il genelinde yatırımlarımız artarak devam ederek, Milas’ın da içme suyu alt yapısı daha güçlü ve dayanıklı hale getirilecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X