Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Cinsel saldırılara karşı adalet talebi!

A. Kemal KAŞKAR -

Cinsel saldırılara karşı adalet talebi!
Bu içerik 506 kez okundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Gençlik Kolları ve Milas İlçe Gençlik Kolları tarafından, son günlerde giderek artan ‘çocuk istismarları’na karşı ayrı ayrı açıklamalar yapıldı.

CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin tarafından yapılan açıklamada, “Bizler, yetişkin kadınlara karşı yapılan cinsel saldırılara bile tahammül edemezken, son yıllarda çocuklara karşı yapılan cinsel saldırıların artması konusunda çok endişeli ve kızgın olduğumuzu bildirmek isteriz” denildi.

 

Çok endişeli ve kızgınız!

Konuya ilişkin, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin imzalı açıklama şöyle:

Partimiz her zaman Çocuk istismarına, kadınlara yönelik cinsel taciz, tecavüz olaylarına karşı mücadele sürdürmüştür. Çünkü taciz ve tecavüz tartışmasız insanlık suçudur. Bizler yetişkin kadınlara karşı yapılan cinsel saldırılara tahammül edemezken, son yıllarda çocuklara karşı yapılan cinsel saldırıların artması konusunda çok endişeli ve kızgın olduğumuzu bildirmek isteriz.

Devlet, imzaladığı “Çocuk Hakları Sözleşmesi” ile çocukları her türlü cinsel sömürü ve saldırıdan korumakla yükümlüdür. Ülkemizin her noktasında, sadece büyük illerde değil, Türkiye’nin her yerinde çocuklarımız tehdit altındadır. Ve bu, ülkemizdeki iktidarın yarattığı zihniyet ve yapılanlara sessiz kalmasından, mahkemelerin tecavüzcülere hak ettikleri cezayı vermemesinden kaynaklıdır. Bu olaylar evde, okulda, yurtlarda, köylerde, mahallelerde yani kısacası yaşam alanının olduğu her yerde karşımıza çıkıyor.

Çocuklar ve kadınlar maalesef ki yüzyıllardan beri erkek egemen toplumun yarattığı baskıya, şiddete, cinsel saldırılara maruz kalarak ya ölüyorlar, ya öldürülüyorlar ya da yaşadıkları travmadan kaynaklı yaşamlarına son veriyorlar. Bu olayların bir bölümü basına ve hukuka yansıtılıp duyulurken, pek çoğu da sessizce ve utançla kapatılıyor. Bu insanlık suçuna maruz kalan aile ve çocuklar ayıplanmak, suçlanmak ve korku nedeniyle bu olayları sessizce kapatmayı tercih ediyorlar. Ancak hiçbir şey, hiçbir reddediş, küçük ruhlarda açılan yaraları kapatamıyor. Sessiz kalmak, olayı yargıya taşımamak ve korkmak, asıl utanması gereken hasta ruhlu ve cinsel dürtülerini kontrol edemeyen sapkın zihniyetlerin insanlık dışı davranışlarını sürdürmesine, başka başka çocukların zarar görmesine yol açıyor.

 

Devlet artık bu gidişe

dur demelidir!

Artık devlet, cinsel suçlar karşısında caydırıcı kanunlar oluşturmalıdır.

Devlet eli sapkın zihniyetleri değil, günahsız canları korumalıdır.

Dünyayı güzelleştiren kadınlarımızdır. Bu dünyaya barışı ve adaleti getirecek olan yine toplumun aydınlık yüzü olan kadınlarımızdır. Çocuklarımız ise bizim geleceğimizdir. Fikirleri ve bedenleri asla gerici ve sapkın zihniyete teslim edilemez, metalaştırılamaz.

Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak, ne kadınlarımıza ne de çocuklarımıza yapılan cinsel saldırıların cezasız kalmasına izin vermeyecek ve konunun her zaman takipçisi olacağız.

Bizler öyle bir dünya kuracağız ki, kadınlar özgürce ve korkusuzca yaşayacak.

Bizler öyle bir dünya kuracağız ki, çocuklar asla zarar görmeyecek ve bizler de bunun gibi açıklamaları vicdan çığlıklarımızla yapmak zorunda kalmayacağız.

                ...   ➡   sayfa 5

Pedofili bizim için bir hastalık değil, suçtur. Bu suçu işleyen kim varsa onun karşısında olacağız ve hukuki dayanaklar çerçevesinde en ağır cezayı almaları için mücadele vereceğiz.

Devlet artık bu gidişe dur demelidir. Hukuk artık bu işe dur demelidir.

Cinsel saldırılara karşı adalet istiyoruz.

Pedofili hastalık değil bir insanlık suçudur.”

 

Çocuklarımız güvende

değil! Vicdanlarımız

rahat değil! Yaşananlar

akıl alır gibi değil!

CHP Milas İlçe Gençlik Kolları da aynı konuda bir açıklama yaparak, çocuklara yönelik istismarı şiddetle kınadı. CHP Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur imzalı açıklama şöyle:

“Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır”

diyen Ulu Önderimiz, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk medeniyetinden,  “Bir kereden bir şey olmaz.” zihniyeti ile hareket eden hükümet yetkililerine evrilen, yozlaşan bir ülkeden insan manzaraları ile karşı karşıyayız

“Dindar nesil” yetiştirme hevesiyle yola çıkanlar; yüzlerce, binlerce çocuğumuzun kararan hayatlarının failleridir. Ciddi bir hukuki yaptırımın hakkınca uygulanmadığı bir ülkede çocuklarımız güvende değil!  Vicdanlarımız rahat değil! Yaşananlar akıl alır gibi değil!

Geleceğimiz olan çocuklarımızın; cemaat şeyhlerinin ellerine hediye sunulur gibi bırakıldığı, eğitimci olmaktan çok uzakta bin bir torpille “sözde öğretmen” olan sapık canavarlara emanet edildiği bir ülkede çocuklarımız okulda, yurtta güvende değil!

Zihniyeti bozuk bir din sömürücüsünün neredeyse her gün yaptığı açıklamada “Şu yaştaki kızla evlenilebilir, bu yaşta çocuk ergen olur, şöyle giyinirse tahrik unsurudur, böyle giyinirse nefse söz geçmez” gibi saçmalıkları fetva niteliğinde, devlet politikası değerinde yansıtıyorken çocuklarımız sokakta güvende değil!

Sapık babaların, sapık babalardan korkarak yardım ve yataklıkta bulunan annelerin, baba yarısı(?) amcaların, namus timsali(?) dayıların, oyun arkadaşı(?) kuzenlerin, çocuğa göz kulak olan(?) komşuların yanında, evlerinde çocuklarımız güvende değil!

Bu kadar güvensiz bir ortamda ise yetkililer, bırakınız yeni uygulamalarla olaylara çözüm üretmeyi mevcut sistemdeki uygulamaları dahi işlevsiz hale getirerek yaşananları örtbas etme çabasındadır. Örtbas etmekle kalınmayıp olayların failleri neredeyse ödüllendirilmekte, devlet görevlisi ise unvanları yükseltilmekte, değilse birçok “iyi hal” kriteri ile serbest kalmakta ya da çok az ceza almaktadır.

 

Hükümet eliyle yapılan

korumacılığa son

verilmelidir!

Ortaya çıkan onca taciz ve tecavüz skandalının arkasından verilen hiçbir ceza, istenen, beklenen ceza değildir. Verilecek hiçbir ceza da yapılanların karşılığı olabilecek nitelikte değildir. Ancak talebimiz şudur ki, hükümet eliyle yapılan korumacılığa son verilmelidir. Hiçbir siyasi çıkar ilişkisi ya da organik bağ, çocuklarımızın böyle bir iğrençliğe maruz kalmasının sebebi değildir, olamaz! 

Medeniyet sofrasından su bile içmemişlerin yalnızca din adı altında türlü saçmalıkları kamuoyuyla paylaşmalarını, kendi sapkın fantezilerini bir halkın bilinçaltına göndermeye çalışmalarını durdurun! Bizim çocuklarımız sizin yaratmak istediğiniz zihniyetin, sizin yaratmak istediğiniz neslin kurbanları olmayacak!

Bu olayların suçlularını, suçluları koruyanları tanıyoruz, biliyoruz. Bizler Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan yürüyen hümanist, çağdaş, laik Cumhuriyetin gençleri olarak yaşanan tüm bu iğrençliklerin hesabını elbette soracağız!

Milas İlçe Gençlik Kolları olarak, geleceğimizi sizin kirli ellerinize, sapkın zihinlerinize teslim etmeyeceğiz!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X