Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Japonya, sürprizlerin hiç olmadığı bir ülke”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Japonya, sürprizlerin hiç olmadığı bir ülke”
Bu içerik 480 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetimi, Japonya’dan dönerek görevine başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan’a hoş geldiniz ziyaretinde bulundu. Ziyaretleri için MİTSO yöneticilerine teşekkür ederek Japonya izlenimlerini anlatan Kaymakam Arslan, Japonya’nın sürprizleri olmayan bir ülke olduğunu ve insanların birbirine saygısının olağanüstü bir seviyede olduğunu söyledi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen’den oluşan MİTSO heyeti; İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen ve Japonya Uluslararası İşbirliği Örgütü tarafından finanse edilen programa seçilerek 17 Ocak 2018 tarihinde Japonya’ya giden ve yaklaşık bir aylık ziyaretin ardından Milas’a dönerek görevine başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan’a hoş geldiniz ziyaretinde bulundu.

MİTSO Yöneticilerine Japonya izlenimlerini anlatan Kaymakam Eren Arslan, “Japonya, sürprizlerin hiç olmadığı bir ülke. Herşey son derecede sistemli ve dakik. Otobüsün, uçağın ve hatta insanların geç kalması gibi bir şey asla yok. Her şey dakik. Ne bir dakika önce, ne bir dakika geç. Her şey planlandığı saatte, dakikada oluyor. İnsanlar birbirlerine karşı son derecede saygılılar. Karşılıklı saygı olağanüstü bir seviyede. Evler çok geniş değil fakat son derecede kullanışlı, düzenli ve temiz. Yollar da öyle; tertemiz. Hiç kimsenin yola çöp attığını göremezsiniz” sözleriyle Japonya izlenimlerini anlattı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X